Lol Rünler

tarafından
3
Lol Rünler

Lol Rünler

Legaue of legends’da seviyeniz yükseldikçe rün kullanabilmeye başlarsınız. Bu rünler oyun içerisinde şampiyonunuzun gücünü daha çok artırmak amacıyla 3 seviyeden oluşur. 1. Seviyedeki rünler yeni oyuna başlayanlar için daha az kalite, 2. Seviyeler yani level 10la 20 arası leveller için orta kalite ve 3. Seviyeler yani 20 level ve 30 level arası için yüksek kaliteden ibarettir.

Sihirdar profilindeki rünler yazılı bölgeden sayfalarınızı görebilirsiniz. Rünler oyunda en büyük etken olmakla birlikte oynadığınız şampiyona göre bu rünleri almanız hem sizin oyun zevkiniz kaliteniz için hemde oynadığınız şampiyonun kalitesini arttırmak istiyorsanız rünleri kullanmayı tercih etmelisiniz.

Rünler

Bu rünleri mağazanızda bulunan rünler kısmından oyunlar oynanıp kazanılan ‘itibar puanı’ kullanarak satın alıp kullanabilirsiniz. Sizlere tavsiyem level 20den sonra rün almaya başlamanız çünkü level 20den sonraki rünler seviye 3 olduğundan şampiyonunuz için en etkili rünlerdir ve ilk levelleriniz de itibar puanınızı boş yere seviyesi düşük olan rünlere harcamamanızı tavsiye eder ve bu rünlerin sizlere büyük artılar getireceğinden emin olabilirsiniz. Bu artılar hakkında etkileriyle birlikte sizlere küçük bilgiler verecek olursak:

 

Rünler Etkiler:

Lol Rünler, Rünler, Rünler Etkiler, Rünler Satın Alma

Lol Rünler, Rünler, Rünler Etkiler, Rünler Satın Alma

Fiziksel Saldırı (Attack Damage) : Fiziksel Hasar, Saldırı Hızı Yüzdesi, Kritik Hasar, Kritik İhtimali, Zırh Delme/Büyü Nüfuzu

 

Yetenek Gücü (Abilty Power) : Yetenek gücü

 

Savunma : Can, Zırh, Büyü Direnci, Can Yenilenmesi, Azami Can Yüzdesi

 

Can : Can,Can Yenilenmesi, Azami Can yüzdesi

 

Zırh (Armor)

 

Zırh Delme (Armor Penetration)

 

Büyü Nüfuzu (Megic Penetration)

 

Bekleme Süresi (Cooldowns)

 

Mana : Mana, Mana Yenilenmesi

 

İşlevsel : Hareket Hızı Yüzdesi, Ölü Geçirilen Süre Yüzdesi, Altın, Ek Deneyim Yüzdesi

 

Büyü Direnci (Megic Resist)

 

Bunların açılımını sizler için derledik:

 

–Saldırı Gücü: Şampiyonunuzun saldırı gücünü(AD) arttırır

 

–Yetenek Gücü: Şampiyonunuzun yetenek gücünü(AP) arttırır

 

–Zırh: Saldırı gücüne sahip olan şampiyonlara karşı kullanılan en önemli rünlerden biridir. Örneğin karşı şampiyonun 100 saldırıcı gücü varsa sizde bulunun zırh ile bu 40lara kadar düşebilir. Böylelikle saldırı gücü olan şampiyonlara karşı daha dayanıklı olabilirsiniz.

 

–Savunma: Oyun içerisinde şampiyonlara karşı direncinizi arttırmak için oldukça yararlıdır.

 

–Can: Oyunun başlamasıyla birlikte şampiyonunuzun normal can seviyesini katlar ve oyun içinde azami canınızı arttırabilme olanağı sağlar.

 

–Mana: Oyunun başlamasıyla azami mananızın yükselmesini ve oyun içerisinde mananızın daha hızlı bir şekilde dolmasında yardımda bulunur.

 

–İşlevsel: Oyun içerisinde hareket hızı yüzdenizi,ölü geçirilen süreyi,daha kolay altınınızın dolmasını ve ek deneyim kazanmanız gibi olanaklar sağlar.

 

–Zırh Delme: Karşı şampiyonda bulunan savunmaya dayalı zırhlara karşı sizin vuruşlarınızın düşmemesini sağlar ve karşıda ki şampiyonun 100 zırhı var ise sizin vuruşunuzla 80’e düşebilir.

 

–Büyü Nüfuzu: Zırh delme gibi vuruşlarınızın düşmemesini sağlar fakat karşı şampiyonun bu kez büyü direncini düşürmesini sağlar.

 

–Bekleme Süresi: Skillernizin zaman aşımını düşürmeyi sağlar. Normalde şampiyonunuzun skili 10 saniyede dolarken bu rün sayesinde 8’e inebilir.

 

–Büyü Direnci: Şampiyonların yetenek gücüne karşı büyü direncinizi yükseltir ve yetenek gücüne sahip olan şampiyonlara karşı daha sağlam ayakta kalmanızda yardımda bulunur.

Rünler Satın Alma

Rün satın almak için mağazaya tıklamanız gerekmektedir. Sol tarafta bulunan içerik, şampiyonlar, kostümler, totem görünümleri, sihirdar simgeleri ve rünler yazmaktadır. Rün sayfasına tıklayarak rün sayfasına girebilirsiniz. Oynadığınız şampiyona göre buradan rün alabilirsiniz her şey size kendi isteğinize kendi seçimlerinize bağlı. Bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra sihirdar profilinizde bulunan rünler kısmına tıklamanız gerekmektedir. Aldığımız rünler sol tarafta bölümler halinde ayrılmış, bu rünleri üstüne tıklayarak açık olan bölümlere yerleştirmelisiniz. Rünleri kayıt ederek kullanmaya hazır hale getiriyorsunuz. Bu rünler kendi halinde 4’e ayrılır:

 

1-Damgalar

Damgalar

 

2- Mühürler

mühürler

 

3- Nişanlar

Nişanlar

 

4- Cevherler

Cevherler

Lol Rünler, Rünler, Rünler Etkiler, Rünler Satın Alma