Lolde Orman Nasıl Oynanmalı?

tarafından
2
Lolde Orman Nasıl Oynanmalı?

Lolde Orman Nasıl Oynanmalı?

 

Lolde Orman Nasıl Oynanmalı? Orman şampiyonları genellikle dövüşçü ve tanka yakın olan savaşçılardan oluşmakla birlikte oyuncuların genelde saldırıcı gücü yüksek olan şampiyonları tercih etmesiyle ön plana çıkmaktadır. Bu özelliğin ön plana çıkmasının en büyük sebebi karşı ormancının etkisi azaltmak hem de takımın savaş içerisindeki saldırma gücünü savaşma gücünü arttırarak takıma katkı da bulunmak.

Tabi ki üst koridor oyuncusunun dövüşçü şampiyon kolay ölebilen bir şampiyon tercih etmesi söz konusuysa ormanın tank şampiyon alması tercih edilir. Eğer ki hem orta koridor hem de üst koridorun saldırı gücü ve tanka yakın şampiyonları bulunuyorsa yetenek gücü yüksek bir şampiyonla ormana gitmenizi tavsiye ederim. Orman oyuncuları öncelikle mavi ve kırmızı canavarların önemiyle oyuna başlarlar. Şampiyonunuzun manaya ihtiyacı varsa mavi canavarla oyuna başlamanızı eğer enerjiyle oynanan bir şampiyona sahipseniz kırmızı canavarla oyuna başlamayı tercih etmelisiniz.

Orman Nasıl Oynanmalı?

Genellikle alt koridor oyuncuların yakın olduğu canavara yönelik başlamayı da tercih etmenizi öneririm. Kendi ormanınızda bulunan canavarlar olduğu gibi karşı tarafın ormanında da sizde olduğu gibi ayni şekilde canavarlar bulunmaktadır. Bazı orman oyuncularının belirlediği strateji daha çok kendi ormanında canavar katlederek beslenmek, bazıları ise karşı ormana geçip diğer ormancının zayıf noktasını bularak onu katledip onun önüne geçmek. Ormancının fark yaratması gereken en büyük özellik takım arkadaşlarının bulunduğu koridorlara yapabildiğince yardım da bulunarak öne geçmelerini sağlamak.

 

Oyun içerisinde her iki takımın ormanı olmakla birlikte 2 büyük canavar bulunmaktadır. Bu 2 canavarın oyun içerisindeki önemi çok ama çok fazladır çünkü dragon bütün takıma altın kazandırır ve gelişiminizi sağlar fakat en önemli konumda baron bulunur. Baron hem şampiyonunuzun gücünü hem de iyi bir altın kazanmanızda yardımda bulunur. Ormanın en dikkat etmesi gereken en önemli 2 canavarın kontrol altında tutmanızı takımınızdan yardım isteyerek katletmenizi tavsiye ederim.

 

Ormanın En Etkili Şampiyonları Hangileridir?

Lol’de Koridorlar, Üst Koridor, Alt Koridor, Kabiliyetler

Lol’de Koridorlar, Üst Koridor, Alt Koridor, Kabiliyetler

Ormanın etkili olmuş olduğu şampiyonlar yukarıda belirtmiş olduğum gibi dövüşü yüksek hem de tanklayabilen şampiyon olabilmesi. Saldırı gücü şampiyonlarının genelde üstün olduğu orman da tercih ettiğiniz şampiyonun önemi çok ama çok büyüktür.

Bu şampiyonları tercih ederken karşı tarafın nişancısına veya orta koridor oyuncusuna iyi yönelmenizi ve onu katlederek takımınıza yardımda bulunmanız siz ve takımınız için savaş içerisinde öne geçmeyi sağlayacaktır. Eğer tank bir şampiyona sahipseniz kendi nişancınız veya orta koridor oyuncusunu korumanız gerekmekle birlikte savaşın içerisine giren ilk şampiyon da olabilirsiniz.

Orman içerisinde yaşayabileceğiniz herhangi bir ölüm hem aldığınız mavi veya kırmızıyı kaybetmenizi sağlayacak hem de oyunda çok geri düşmenizin en büyük sebebi olacaktır. Kolay toparlanabilen bir şampiyonla oynayabilir yada orman da çok dikkatli olmanız söz konusu olmalıdır.

 

Neden Bu Şampiyonlar Tercih Edilir?

Buna göre karşı takımın kullandığı şampiyona yönelik bir şampiyon kullanmanız tercih edilmelidir. Şimdi sizlere orman içerisinde en büyük etkileri yaratan şampiyonları paylaşmak istiyorum. Aatrox, Amumu, Dr.Mundo, Elise, Hecarim, Jarvan IV, Kha’Zix, Lee sin, Maokai, Nocturne, Rammus, Rengar, Sejuani, Shyvana, Shaco, Skarner, Trundle, Udyr, Vi, Warwick, Wukong. Bu şampiyonlarımızdan bazılarını kolaylıkla üst koridorda da kullanabilir takımınıza orada yardımcı olabilirsiniz. Bu şampiyonların en büyük etkileri dövüşen ve tanklayabilen özelliklerinin olması ve takımına çok büyük etkiler yaratabilmesi. Bu şampiyonları karşı şampiyona yönelik belirlemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

Örneğin tank bir şampiyona karşı seçeceğiniz bir saldırma gücü yüksek daha şampiyon hem orman içerisinde daha hızlı canavar katlederek hareket etmenizi hem de daha hızlı daha etkili koridorlara yardım etmenizi sağlamak. Sizlere tavsiyem şampiyon rehberimizden şampiyonları öğrenip kendinize uyum sağlamak ve yeterli sürede seçtiğiniz şampiyonlarla oynamak sizlere büyük avantaj sağlayacaktır teşekkürler.

 

Lolde Orman Nasıl Oynanmalı?, Orman Nasıl Oynanmalı?, Ormanın En Etkili Şampiyonları Hangileridir?, Neden Bu Şampiyonlar Tercih Edilir?