Riot Gamesin En iyi video oyunları

tarafından
3
Riot Gamesin En iyi  video oyunları

Riot Gamesin En iyi video oyunları

Riot Gamesin En iyi video oyunları aslında bir çok oyunu da birbirinden iyi ve kaliteli ama bizler sizler için en iyilerini sıralamaya çalışacağız.

 

1- LEAGUE OF LEGENDS NEDİR ?

League of Legends, beş güçlü şampiyondan oluşan iki takımın birbirlerinin üslerini yok etmeye çalıştığı takım çalışmasına yönelik bir strateji oyunudur. 140’dan fazla şampiyonun arasından seçimini yaparak zafere giden yolda destansı oyunlar yap, rakibini katlet ve kuleleri yık.

League Of Legends Oyun İçeriği Ve İpuçları

Riot Gamesin En iyi video oyunları, Riot Games video oyunları, Riot Gamesin video oyunları, Valorant, League of Legends

Riot Gamesin En iyi video oyunları, Riot Games video oyunları, Riot Gamesin video oyunları, Valorant, League of Legends

League of Legends Windows ve Apple işletim sistemi platformlarında oynanan bir oyundur. Riot Games yapımcılığında geliştirilen oyunun piyasaya sunulması ise 2009 sonbaharında olmuştur. O günden bu yana milyonlarca kitleyi peşinden sürükleyen heyecanlı bir savaş tarzı arena oyunu olmuştur.

Aslında oyun yeni bir kurgu değildir, zira defense of the ancients içerik olarak esas alınmış ve bu oyun teması üzerinde çoklu oyun haline getirilmiştir. Ancak elbette bundan farklı yönleriyle oyuna özgünlük de katılmıştır. Summoner’s Rift gibi oyun haritası Defense oyunu ile aynı sayılır.

Yani çağrışımlar oyunun evrelerinde karşılaşılacak bir durumdur. Birçok ödül sahibi olan oyunda ilginç yaratıklarla da mücadele ediliyor. Bunların da tekrar dirilme özellikleri ve etkili olduğu yerler vardır. Etkileri ise zaman süresiyle kontrol edilmektedir. Özetle oyunu sevmemek için pek bir neden yok.

Böyle sevilen bir oyun olunca da ipuçları sayesinde için oyundaki ilginç detaylar üzerinden, bilinmeyen kısımların keşfine doğru gidilir. Hele de çok amatör oyuncu iseniz bu ipuçları çok işinize yarayacaktır. Ancak şu unutulmamalı ki, vereceğimiz ipuçları sadece sizin amatörlüğünüzü geliştirecek, yani oyuna daha ısındıracaktır. Kısaca oyunun seyrine olağanüstü müdahale edemeyeceksiniz. Fakat deneyimin her şeyden önemli olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Gelelim ipuçlarına. Oyun ayarlarına girin ve ‘Attack Range Indicator’ yazan yeri çalışır hale getirin. Bu da savaşmanızda size pozisyon üstünlüğü sağlayacaktır. Farenin sol tuşunu tıklayıp aynı anda A tuşuna basarak mücadelede etkili vuruşlar yapabilirsiniz. Bu son vuruş içindir. Yeteneğinizi konuştururken karşı tarafı da kollayın, zira bu ipucu her şeyi garanti etmez. Koridor geçişlerinde ise derhal bir şampiyon ile oynamak yerine ekip ruhu ile tecrübe kazanmaya çalışın.

Aynı zamanda hasımlarınızın hareketlerini kontrol ederek bir sonraki hamlelerini tahmin etmeye çalışın, kısaca onları tanıyın. Oyun güzeldir, fakat hiçbir zaman hasmınızı ve ekip arkadaşlarınızı küçümsemeyin, iyi oynamak için deneyim kazanın. Sabırlı olun. Bunlar ise psikolojik motivasyonun başlıca unsurlarıdır.

2- Valorant

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen Counter-Strike benzeri bir FPS oyunudur.
League of Legends’in yapımcıları tarafından geliştirilen Valorant, müthiş kurgusu ve oyun mekaniğiyle FPS oyun tutkunlarına müthiş bir deneyim yaşatmak istiyor.

Oyuna ilk baktığınızda, Counter-Strike oyunundan esinlenmiş gibi görünüyor. Görsellik tamamen farklı, fakat oynanış stili bire bir aynı diyebiliriz. Tabi ki bunun haricinde, oyunda ki karakterlerin birbirine üstünlük sağladığı yetenekleri de bulunuyor. Bu yetenekleri öğrenerek ve karakteri kavrayarak oyunda taktiksel ataklarla düşmalarınızı mağlup edebileceksiniz.

Valorant Oyun Modları

Free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanmıştır. Oyuncuların Valorant’tan daha çok keyif almaları için standardın dışında, yeni birçok oyun modu tasarlanmıştır.

Plant / Defuse

Saldıran veya savunan olarak oynadığınız bu oyun modunda, saldırganın amacı sivri uçları (spike) yerleştirmektir, savunmacının amacı ise saldırganın sivri uçları yerleştirmesini engellemek veya zaten yerleştirmişse sivri uçları etkisiz hale getirmektir. Bu modda oynarken, dükkân açma yeteneğine sahip olursunuz ve dükkân diğer pek çok şeyin yanı sıra düşmanları öldürerek elde ettiğiniz kredileri harcadığınız yerdir.

Spike Rush

Spike Rush Modu, Plant / Defuse oyun modunun kısaltılmış bir versiyonudur. Diğer oyuncularla rastgele karşılaşmalar yapılan ve rastgele silahlar alınarak oynanan bir oyun modudur.

Deathmatch

Deathmatch, Ölüm Maçı, mağazadan sizin seçtiğiniz silahla becerinizi test etmek için rastgele seçilen bir haritada 14 farklı oyuncuyla birlikte yerleştirildiğiniz bir oyun modudur.

Escalination

Escalination, 12 yükselme seviyesine sahip 5v5 oyun modudur. Bu modda her seviyenin özel olarak belirlenmiş bir silahı veya yeteneği vardır.

 

Riot Gamesin En iyi video oyunları, Riot Games video oyunları, Riot Gamesin video oyunları, Valorant, League of Legends