Sonsuz Uçurum (Aram)

tarafından
2
Sonsuz Uçurum (Aram)

Sonsuz Uçurum (Aram)

Sonsuz Uçurum (Aram) : League Of Legends haritaların içerisinde çok kısa zamanda en popüler oyun oyun modlarından biri haline gelen Sonsuz Uçurum (Aram) beşer şampiyondan oluşan iki takım, tarafsız bölgenin olmadığı tek bir koridorda savaşmaktadır. Oyunun başlamasıyla birlikte şampiyonlar oyuna 3. seviye ve eşya (item) alabilecek önemli miktarda altına sahip olarak oyuna başlamaktadır bunun neticesinde büyük ve uzun takım çatışmaları, anlık katliamlar ve kıl payı kaçışlar yaşanıyor.

Lol Sonsuz Uçurum (Aram)

Sonsuz Uçurum (Aram), Lol Sonsuz Uçurum (Aram), Sonsuz Uçurum, Aram

Sonsuz Uçurum (Aram), Lol Sonsuz Uçurum (Aram), Sonsuz Uçurum, Aram

League of legends’daki tek koridorlu harita olan Sonsuz Uçurum’da koridorun her iki ucunda iki üs yer almaktadır. Koridor iki kule ve bir inhibitör tarafından korunur fakat merkez bir kule tarafından savunulur. Rakiplerin üsse bir başka bölgeden gitmek gibi bir ihtimali olmadığından Sonsuz Uçurum haritaların içersinde en sık ve en şiddetli savaşların yaşandığı en zevkli haritadır. Haritanın başlangıç platformunun iyileştirme etkisi yoktur bununla birlikte satın alma da platformdan çıkmanız halinde eşya alamazsınız satın alma oldukça kısıtlıdır. Oyuncular şampiyonlarına sadece savaş alanında öldükten sonra eşya satın alabilirler. Bu oyun modunda haritanın özelliğinden kaynaklanarak dönüş büyüsü kapalıdır.

 

İyileştirme platformunun yokluğunda koridorun çeşitli yerlerinde belli aralıklarla çıkan can yadigârları bulunmaktadır. Bu canlar, kullanıldığında şampiyonun can ve mana değerlerinin yenilenmesini sağlar ve daha uzun savaşta kalmanızda yardımda bulunur. Haritamızda sadece bir bölge yani tek bir koridor bulunduğundan her iki takımında tek inhibitörü oyunun belirleyici en büyük etkenidir. İnhibitör havaya uçtuğunda, saldıran takım minyon başına iki süper minyon çıkarmaya başlar ve bu minyonlar oyunda çok belirleyici bir etkene sahiptir. Sizlere tavsiyem inhibitörü canınız pahasına savunmanız ve katledilmesine izin vermemeniz.

Sonsuz Uçurum (Aram), Lol Sonsuz Uçurum (Aram), Sonsuz Uçurum, Aram