Bayan Arkadas BulSevgili Arayan BayanlarYabancı Bayan Arkadas Ara

Mobil Arkadaşlık – Sosyal Evlilik

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Mobil Arkadaşlık – Sosyal Evlilik

Teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımızın her aşamasında değişikliklere maruz kaldık. Bunlardan en bariz olanı ise sosyal ihtiyaçlarımıza yönelik olanlardır.
 Selamın aleyküm merhabalar. ismim dilara mardin  da yaşıyorum. 33 yaşındayım. evleneceğim kişi mutlaka beş vakit namaz kılan biri olmalı.ve kuranı anlayarak okuyan biri olmalı.benim bilmediğim şeyleri de eşim öğretsin istiyorum.ben tesettürlü değilim henüz ama en kısa zamanda kapanacağım.ve islama göre bir hayat yaşamak istiyorum.özel bir şirkette muhasebe işlerine bakıyorum.evlendiğim zaman çalışmayı düşünmüyorum.

Mobil Arkadaşlık – Sosyal Evlilik, Evlilik aşkı, Evlilik, Evlilik  sitesi
Mobil Arkadaşlık – Sosyal Evlilik, Evlilik aşkı, Evlilik, Evlilik  sitesi

Mobil arkadaşlık gibi kavramları hayatımıza sokan bu gelişme ile beraber iletişim kurmak oldukça basit bir hale indirgendi. Siz kullanıcılar bile günün sonunda bu cihazlar ile iletişim kurmak zorunda kalıyor ve bunu hayatınızın merkezine yerleştiriyorsunuz. Mobil arkadaşlık olanakları ile beraber insanların daha hızlı bir şekilde iletişime geçmesi sağlanırken daha da ilgi çekici bir alan izlenimi de yaratıldı. Mobil arkadaşlık üzerine geliştirilen uygulamalar da hali ile artış gösterdi. Bilişim pazarının büyük çoğunluğu mobil arkadaşlık uygulamaları üzerine bugün bile şekillenmekte. Bunun en büyük sebeplerinden biri de oldukça ilgi çekici olması. Hemen herkesin elinde bulunan akıllı cihazlar ile ulaşılabilen bu tip uygulamalar; daha basit bir ara yüz ile daha geniş bir işlem kapasitesi sunmakta.

Bu yönde gelişim göstermekte olan bir diğer alan ise arkadaşlık siteleri konseptine sahip siteler. Mobil arkadaşlık alışkanlığının artması ile beraber firmaların yanı sıra hali hazırda bulunan siteler de mobil dönüşüm geçirmeye başladı. Misal olarak daha önceleri sadece masaüstü üzerinden ulaşım sağlanabilen uygulamaların kimi tarayıcı kimi de uygulama vasıtası ile mobilde de görüntülenebiliyor. Bunun olmasında etkili olan mobil arkadaşlık alışkanlığı bu sektörü de kendine benzeten bir yapıda. Mobil uygulamaya giriş yapan siteler her ne konseptte olur ise olsun bazı temek mobil arkadaşlık işlevlerini bünyesinde barındırmak zorundadır. Yani günün sonunda hangi tip uygulama piyasaya çıkarsa çıksın, kendi kategorisinde değil de mobil arkadaşlık kategorisinde değerlendirilecek.

Mobil arkadaşlık kavramının hayatımıza ilk olarak girmesi Blackberry telefonlar ile oldu sayılabilir. Arkadaşlık siteleri mantalitesine benzer bir yapısı olan bu telefonların içerisindeki uygulama sadece kendi markasına ait cihazlara ileti gönderip alabiliyordu. Mobil arkadaşlık dediğimiz kavramın pazar bakımında öne çıktığı ilk alan kesinlikle buydu. Daha sonraları farklı mesajlaşma uygulamaları popüler hale gelip mobil arkadaşlık konusunda Blackberry gibi markaların önüne geçti. Bugün bile bu tip markaların veya girişimlerin birçoğu hayatına devam etmektedir. Sebebi ise günün şartlarına bakarak mobil arkadaşlık üzerine gelişime açık yapılar yaratmalarıdır. Bu yönleri ile sürekli kendinin geliştiren bir mekanizma haline geldiler ve mobil arkadaşlık dediğimiz uygulamanın 10 seneyi aşkın bir şekilde internet kullanım amacı olmasını sağladılar. Nerede ise her mobil cihazda kendilerine yer buldular.
Bu tip mobil arkadaşlık uygulamalarından en yaygın örnek ise tartışmasız olarak WhatsApp. Mobil arkadaşlık uygulamaları piyasasında adeta bir mihenk taşı görevi gören bu uygulamanın ardından gelenler ise sürekli değişim göstermekte. Bu tip uygulamaların dışında anonim kimliğin de ön plana çıktığı uygulamalar bulunmakta. Uygulamaları ise mobil uyumlu siteler takip etmekte. Mobil uyumluluğun önemli bir kıstas olduğu bu devirde mobil arkadaşlık de bu tip platformlar için olmaz ise olmaz halde. Sosyal evlilik sitesi gibi arkadaşlık siteleri konsepti ile hem masaüstü hem de mobil kullanıcıları hedef alan platformlar ile mobil arkadaşlık veya masaüstü arkadaşlık edebilirsiniz. Anonim kimlikler, yani rumuz ile beraber girilen bu tip sitelerde mobil uyumluluk olması oldukça önemlidir.

Mobil Arkadaşlık Kavramının Geldiği Nokta

Mobil Arkadaşlık ve Arkadaşlık siteleri İlişkisi
Bu noktada yakından bakmamız gereken site kesinlikle mobil arkadaşlık olanağının olduğu sitelerdir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi anonim kimlikler üzerine olan bu siteler ile beraber birçok yabancı ile iletişime girebilirsiniz ve bunu cebinizden kolayca halledersiniz. Masaüstünde bilgisayara mesai harcamaya gerek kalmaması mobil arkadaşlık site arkadaşlık siteleri için oldukça büyük bir avantajdır. Arkadaşlık sitelerinin tarihine baktığımızda genel olarak masaüstü kullanıcılarına yönelik bir platform olduğunu görebiliriz. Bunun değişiminin kolay olmayacağı düşünüldüğünde kaliteli bir ara yüz sağlamak oldukça hayati olacaktır. Mobil arkadaşlık platformunda yer almanın en önemli koşullarından biri olan ara yüz konusu görüldüğü gibi arkadaşlık siteleri konsepti için biraz daha hayatidir.

Arkadaşlık siteleri gibi bir ikonun mobile uyarlanmasında bazı sıkıntılar da yaşanmadı değil. Mobil kullanıcıların alışkın olmadığı bu tip bir mekanizmayı alışkanlık haline getirmek oldukça zordu. Bu konuda yardımcı olan en büyük etken ise gelişen yayıncılık sektörü ile beraber evlilik yapma ekranlarının tekrar hayatımıza girmesiydi. Canlı olarak yapılan bu yayınlar içerisinde insanlar tanımadıkları kişiler ile yayın bağlamında veya dışında arkadaşlık etmekte ve bu lezzetin saf hali de ister istemez aranmakta. Bu yolu iyi takip eden Sosyal evlilik gibi arkadaşlık siteleri mobil arkadaşlık adına mobil uyumluluğa önem verdi. Mobil arkadaşlık alanına gösterilen bu önem ile beraber cep telefonları veya tabletlerden oluşturulan anonim kimlikler hızlıca birbirlerine ulaştı, birbirlerinin hayatlarına dokundu.

Genel olarak her iki başlığın dışına çıkacak olursan mobil arkadaşlık kavramını bu çağ için reddetmek oldukça hayali olacaktır. Kişilerin, makinelerin bu kadar ağa bağlı olduğu ve kendilerini mobil hale getirmek için günden güne geliştirme yapıldığı ortamda mobil arkadaşlık de kendine yer bulmakta, sürekli gelişmekte. İnsanların şu an bile vazgeçemeyeceği bir konumda olsa da daha gideceği çok yol var gibi durmakta. Her geçen gün mobil arkadaşlık üzerine yeni akım ve yenilikler ortaya çıkarak bu tezi doğruluyor. Mobil arkadaşlık üzerine çalışan uygulamalar ise bu teze sağdık kalıp sürekli farklı alanlara yatırım yaparak pazarlarını genişletiyorlar. Bu gelişimin sonunun ne olacağı ise henüz bilinmekten çok uzakta. Yakın zaman için entegre olabilecek bir uygulamaya dönüşmesi beklenen mobil arkadaşlık uygulamaları ile beraber aradaki aracılar da kalkacak. Tabi ki bu gelişim için bulut teknolojisi başrol oynayacak.

Bu resimde önemli bir kareyi de Sosyal evlilik sitesi almakta. Ara yüzü ve kaliteli arkadaşlık siteleri ile beraber kendi alanında belli normların çizgisini koruyan bu site mobil arkadaşlık konusunda da iddialı. Telefonlarınızın tarayıcılarından siteye giriş yaparak ulaşabileceğiniz site üzerinden arkadaşlık etmek oldukça kolay. Bir arkadaşlık sitesinden mobil arkadaşlık konseptinin öne çıktığı yıllar boyu görünmese de şu an için zorunluluk halini aldı diyebiliriz. Sebebi ise oldukça basit; herkesin cebinde bir akıllı aleti var. Bu kadar geniş kitleye yönelik bir girişim yapmak da zaruri bir hizmet. Bunun dışında siteye masaüstü üzerinden de ulaşabilir, eski nesil arkadaşlık siteleri mantalitesini yaşayabilir, eğer mobil arkadaşlık olayından sıkılmış iseniz burada yeni bir soluk bulabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
mertemre 0546 578 18 22
mertemre 0546 578 18 22
1 yıl önce

İstanbul oturan utangac  HER YAŞTAN KIZLAR  Aradıgınız gizlilik içerisinde güzel sıcak bir söhbet güveniir sırdaş döst arkadaş ise döğru yerdesiniz  İstanbul- Üsküdar Beykoz Ümraniye Kadıköy Maltepe Pendik ve Sarıyer civarı gizliliğe önem veren HER YAŞTAN kızlar arayabilir sohbetimin güzel oldugu söylenir arayışım asla cinsellik degil (195 boy-89kğ uzun boylu olgun Güvenilir bekar erkegim istanbul dışındakiler ve EVLİLER aramasın reel görüşene … Hediye alırım Lütfen okumadan aramayın arayın şartlarınızı konuşalım güvenirseniz görüşürüz ASLA PİŞMAN olmazsınız … 0 5 4 6 5 7 8 1 8 2 2 özele açıktır 7/24 arayabilirsiniz …

Ali
Ali
9 ay önce

Merhaba nasilsin sizi tanimak istiyorum

Feyzullah Yener
Feyzullah Yener
1 ay önce

Adım Feyzullah Yener adıyamanlıyım ilçesinde kalıyorum telefon numarası 0553 074 24 67 sabırsızlıkla mesaj yazmanızı bekleyeceğim prenses

3
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x