Bayan Arkadas BulBayan Arkadaş İlanlarıGenelSevgili Arayan Bayanlar

Rus Bayanlarla Evlenmek

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Adı (nick Rumuz) : Katerina
Şehir: Moskava
Medeni Durum: Bekar-hiç evlenmemiş
Etnik Köken: Rus
Çocuk Durumu: Çocuksuzum
Çocuk İsteği: Ortak karar verelim
Burç: Yay
Yaş: 28
Boy: 1.70
Kilo: 68
Aranan Yaş: 20-40 Arası
Sigara Kullanımı: Evet
Alkol Kullanımı: Evet
Eğitim Durumu: Lise
Meslek: Özel güvenlik rusyada
Aylık Gelir: 1.500-2.250 Dolar
Kendime Ait Ev: Var
Araba: Yok
Rus Bayanlarla Evlenmek, Evlilik, evlenmek istiyorum, erkekler, bayanlar, kadınlar,  ciddi, Rusyadan evlilik, rus bayanla evlenmek, 99 evlenmek

Rus Bayanlarla Evlenmek, Evlilik, evlenmek istiyorum, erkekler, bayanlar, kadınlar,  ciddi, Rusyadan evlilik, rus bayanla evlenmek, 99 evlenmek
Rus Bayanlarla Evlenmek, Evlilik, evlenmek istiyorum, erkekler, bayanlar, kadınlar,  ciddi, Rusyadan evlilik, rus bayanla evlenmek, 99 evlenmek

Turkiyede 10 senedir yaşıyorum. Türk adetlerini ve göreneklerini biliyorum. hayatı seven bağlılık yemin edecek baylar aranmaktadır .allah korkusu ve ailesin sahip ve düşkün olanlar bayları bekliyorum tercihim nasıl olsa farketmez.beraber gezmeye seven giyinmesini kullanmasını dikkat edecek baylar aranmaktadır.yay burcuyum yakından tanımak görmek isteyen bayları tanışmak hem buluşup aşık etmek değildir kimse kimseye bu devirde ümit bağlamaz ya da vermez..herşeyimizi yalansız dolansız paylaşıp hayatımız kurmak ve düzeltmektir
RUSYA’DA EVLİLİK
RUSYA HUKUKİ BİLGİLER
Öncelikle Rusya makamlarında Türkiye vatandaşları ile Rusya vatandaşlarının evlilik işlemi için gerekli olan evrakları sıralıyalım.
1. Türkiye Nüfus dairesinden APOSTİL damgalı veya Konsolosluklardan rusça bekar olduklarına dair belge
2. Pasaportun Rusya noter onaylı tercümesi ve pasaportun aslı
3. Rusya vatandaşı kişin pasaportu ve kopyası
4. Harç bedeli
5. Başvuru formu, rusça olarak bizzat Türkiye vatandaşı kişi tarafından doldurulması gereklidir
Yukarıda belirttiğimiz 1. ve 5. madde dışındaki gerekli evraklar yeterince açık, Türkiye’den getirilecek bekarlık belgesi Nüfus dairelerinden alındıktan sonra Valiliklerde APOSTİL damgası vurularak orijinal evrağı tercüme edip Rusya noterlerinde onaylı olarak ibraz etmeleri gerekmektedir.Konsolosluklardan alınan bekarlık belgesi Rusça olduğu için ve Konsolosluk onaylı olduğundan dolayı APOSTİL damgasına ihtiyaç yoktur.
Beşinci madde olan başvuru formu iki bölümden oluşmaktadır, bu bölümler evlilik başvurusu yapan Rusya ve Türkiye vatandaşı kişilerin kendileri tarafından yazılmaktadır, bu nedenle Türkiye vatandaşı kişilerin başvuru formunu bizzat doldurmaları lazım, Rusya vatandaşlarına doldurtulan başvurular geri çevirilmektedir.
Daha önceki makalelerimizdede belirttiğimiz gibi vermiş olduğumuz bu bilgiler Moskova için geçerlidir.
Moskova’da Butirskaya ulitsa üzerinde bulunan (metro Savyolovskiy) 4’üncü Evlenme Dairesine (4 braka soçitaniye) gidilerek yukarıda belirtilen evraklar ve ordan alınacak banka hesap numaralarına yatırılacak harç bedeli (şuan itibariyle ne kadar harç alındığını bilmiyoruz fakat 1000 rubleden fazla olmadığını sanıyoruz) makbuzu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz, kayıt yoğunluğuna dayalı olarak değişen ve 2 aya kadar uzayabilen evlenme tarihi söz konusudur.
Başvuru günü ordaki yetkililerle eşinizle beraber yada tek tek görüşme yapılmakta, yapılacak bu işlemin ne anlama geldiği, başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği ve boşanma gibi durumlarda nelerin olabileceği konusunda bilgilendirme ve evliliğin gerçekçi veya kağıt üstünde bir evlilik olduğu konusunda kontrol yapılmaktadır.
Başvuru formunda evleneceğiniz Rusya vatandaşı eşinizin sizin soyisminizi alması konusunda bir madde bulunmaktadır.Burda değişeceği yönünde bir karar almanız durumunda eşinizin pasaportu, tapu, araba, sigorta v.b. bütün evraklarının değişmesi gerektiğini bunun Rusya bürokrasisi sayesinde ve her makamın kendi uzun süreleri olduğunu bunun sonucunda soyisim değiştirme işlemlerinin aylarınıza mal olacağını ÖZELLİKLE HATIRLATIRIZ.
Rusya makamlarında evlilik işleminin bitmesinden sonra Türkiye konsolosluğu aracılığıyla yapılacak evlilik tescil işlemleri için gerekli belgeler:
1 Eşinizin evli olmadığına dair bekarlık belgesinin aslı, fotokopisi, Konsolosluk şubesinin kabul ettiği yeminli tercümanlara Türkçe tercümesi (2 takım)
(Eşinizin bekar olduğuna dair belgeyi evlilik yapmış olduğunuz 4’üncü evlendirme dairesi (4 braka soçitaniye) ikinci katında bulunan arşiv’den eşinizin gidip başvuru yapmasıyla alabilirsiniz, bu işlem için küçük bir harç bedeli alınmaktadır, hazırlanma süresi 1 haftadır.)
2 Evlilik belgesinin aslı (veya yetkili yerel makam veya evlendirme dairesinden alınan onaylı örneği) 4 evlendirme dairesinden almış olduğunuz kırmızı renkli tek sayfa evrak, Konsolosluk şubesinin kabul ettiği yeminli tercümanlara Türkçe tercümesi,
3 Eşinizin doğum belgesi, Konsolosluk şubesinin kabul ettiği yeminli tercümanlara Türkçe tercümesi yapılmış şekilde,
4 Yeni Nüfus Cüzdanı ve Uluslararası Aile Cüzdanında kullanılmak üzere, sizin ve eşinizin son 6 ay içinde çekilmiş 2’şer adet renkli fotoğrafı. (Fotoğrafların hepsinin aynı ve önden çekilmiş olması gerekmektedir. Bilgisayar ile çoğaltılmış fotoğrafların renkleri folyo ile kaplama sırasında dağıldığından, bu tür fotoğraflar kabul edilmemektedir).
5 Eşinizin Rusya içerisinde kullandığı pasaportun fotokopisi ve Türkçe çevirisi, pasportun fotokopisi üzerine Eşinizin Anne adı ve dini yazılmalıdır, eğer eşiniz sonradan Müslüman oldu ise ve işlemlerde Müslüman olarak yazılamasını istiyor ise kendisi bizzat konsolosluk şubesine gelerek görevli kişi müşahadesinde bu yönde dilekçe yazması gereklidir. (2 takım)
6 Vatandaş Bilgi Formu (Konsolosluktan alınıyor)
İşlem Masrafları
30,00 $ – Uluslararası Aile cüzdanı bedeli (Büyükelçilik / Başkonsolosluk’tan aile cüzdanı düzenlenmesi talep edilirse)
Posta Masrafı 7,00 $ – Normal Posta
Yukarıda belirtilen gerekli evrak listesini konsolosluğun resmi web sitesinden almış bulunmaktayız, evrak listesinde daha iyi anlaşılması ve Türkiye vatandaşı ile Rusya vatandaşı kişilerin evlilik yaptığını varsayarak düzenlemiş bulunmaktayız, farklı durumlarda olan vatandaşların bilgi almaları için Konsolosluk şubelerine başvurmalarının daha doğru olacağını bildiririz.
Rusya Moskova yabancılarla evlendirme dairesi adres ve telefonları:
4’üncü Evlendirme Dairesi
Adres: Moskova, ulitsa Butırskaya, no: 17
Telefon : +7 (495) 285-19-60, 285-7988
Çalışma saatleri : 09:00 – 18:00 öğlen tatili 14:00-15:00 Pazartesi ve Pazar günü hariç
Her ayın 4’üncü Salı günü hijyen ve temizlik günüdür.yani kapalı
Дворец бракосочетания № 4
Адрес: Москва, ул. Бутырская, д.17
Телефон: (495) 285-19-60, 285-7988
Часы работы: 09.00-18.00, обед 14.00-15.00, кроме воскресенья и понедельника. Четвертый вторник каждого месяца – санитарный день.
Rusya Federasyonu Moskova Konsolosluk şubesi adres ve telefonları:
Adres : 119121, 7.ROSTOVSKIY REPEULOK 12 MOSCOW/RUSSIA,
Telefon : +7 495 994 93 59,7 495 994 48 08
Посольство Турции в Москве
119121, Россия, г. Москва, 7-й Ростовский пер., 12
Телефон: +7 495 994 93 59,7 495 994 48 08
Evlilik, evlenmek istiyorum, erkekler, bayanlar, , kadınlar,, ciddi, Rusyadan evlilik, rus bayanla evlenmek, 99 evlenmek

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
HİKMET TANSU KELEZ
HİKMET TANSU KELEZ
5 yıl önce

Bben H.Tansu Kelez 45 yaşındayım.Safranboluda yaşıyorum.Sizinle sevgili olmak isterim.

hakan EROl
5 yıl önce

sizinle tanışmak isterim adım hakan 32 yaşındayım öğretmenim türkiyede yaşıyorum kabul edersen seninle evlenirim

TURAN
TURAN
5 yıl önce

selam nasılsınız
ben 34 yaşında
GIRESUN da yaşıyorum
tanışmak istiyorsanız
watsapp ‘tan yazışalım
+905355468112

Ferhat kale
Ferhat kale
3 yıl önce

Mrh ben. Ferhat. Ankaraliyim. Ama yurtdisinda yasiyorum. Wapsap 0046737647306

Erdem
1 yıl önce

Merhaba ben selim Tavşan İstanbul da oturuyorum 29 yasındayım senı tanımak istiyorum hem okuyorum hem çalışıyorum şiir roman yazıyorum romantik kibar biriyim samimi dürüst güvenilir erdemli tatlı bir merhaba olsun devamı zaten gelir eminim başlamak lazım 0552 065 5976 Bağcılar da oturuyorum 170 boy 68 kilo yum seni istiyorum tatlı güzel erdem_90_34@hotmail.com

Fatih
1 ay önce

Merhaba ben fatih esmer olgun kendini bilen saygılı oturmasını kalkmasını bilen yerine göre hareket eden kendini yetiştirmiş ciddi seviyeli bir insanım seni tanımak konuşmak evlenmek istiyorum 0090 541 512 22 13 watsabtan yazarsan tanışabiliriz teşekkür ederim

6
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x