Bayan Arkadas BulBayan Arkadaş İlanlarıGenel

Sanal Arkadaşlıklarda Gerçeklik

5 2 Oy Verme
Üyeye Oy Ver

Sanal Arkadaşlıklarda Gerçeklik

İnternetin hayatımızda girmediği alanın kalmadığı bir dönemdeyiz. Bir sürü şirket sanal arkadaşlık uygulaması çıkarmış durumda. Önceleri facebook uygulaması ile bu denendi. Sanal arkadaşlık ne derece tutar diye. Baktılar oluyor, uygulamalar türetmeye başladılar. İyi hoş arkadaşlık edelim de aklımıza şöyle bir soru muhakkak geliyordur: Sanal arkadaşlıklarda kişinin samimi olduğu düşünülebilir mi?

 

Merhaba adim Ebru 25 yasindayim. Mavi gozlu, acik tenli, 1.68 boy ve 53 kiloyum. Belcika’da yasiyorum ancak yakin tarihte Turkiye’ye temelli donus yapacagim. Ciddi, durust, guvenilir ve olgun birisiyle tanismak istiyorum. Oncelikli tercihim telefonda tanismaktan yanadir. Anlasabilirsek yuzyuze gorusuruz.

Sanal Arkadaşlıklarda Gerçeklik
Sanal Arkadaşlıklarda Gerçeklik

 

Yanlış bilgiler verilmesi: Öncelikle şuna değinmek istiyorum. Herhangi bir Chat programını indirdiğinizi varsayalım. Bilgilerinizi yazıp üye oldunuz. Erkeklerden biri muhakkak bayana yazar. Kötü düşünmeden başladınız arkadaşlık. Arada profiline bakıyorsunuz. Yaşı sizin istediğiniz yaş yazıyor, ya da yazmadığını varsayalım. Arkadaşlık ederken illa yaş mevzusu açılır. Önce sizin yaşınızı sorar erkek tarafı. Bayan yaşını söyledikten sonra erkeğe yaşını sorar. Erkek yaşını söyler. Her şey iyidir hoştur.

 

 

 

Muhabbet edilirken şayet uygulamada kamera var ise bayan kamera aç da seni göreyim dedi. Erkekte resmim var ya ne gerek var, ya da şu an kamera açamam diyorsa insanın içine kurt düşmelidir. Çünkü maalesef erkeklerin bazıları yaşları büyük olmalarına rağmen, genç kızlara yaşlarını küçük söyleyip arkadaşlık devam etmektedir. Bayan arkadaşlar arkadaşlık ilerlemeden kameralı uygulamalarda kamera açtırmalı, ya da farklı sorular sorup karşı tarafın ne kadar tutarlı cevap verdiğine bakıp ona göre konuşmaya devam etmelidir. Profillere yanlış bilgilerin girilmesi ve başkalarının resimlerinin kullanılmasından dolayı sanal arkadaşlıklar samimi değildir.

 

 

 

Sahte hesap: Bu ise ayrı bir komedidir. Erkek olup da bayan hesabı açan çok kişi oluyor arkadaşlık uygulamalarında. Önce bir seni yoklamaya çalışır. Kimsin, nelerden hoşlanırsın, bekar mısın vs. Kısaca adamın dişine göre misin seni test eder aklınca. Sonra da asıl kendi hesabından size sarkar ya da o bayan hesabı altında size erotik yazar. Aynı şekilde bayan olup da erkek hesabı açanlar da vardır.

 

 

 

Erkeklere erkek ağzıyla yazarlar. Hangi takımlıdır, neyi çok sever, sevdiği kız tipini vs öğrendikten sonra bu sefer başka türlü konuşmaya başlar. Bu yüzden sanal arkadaşlıklarda kişilerin samimiliğine pek güvenmeyin. Mümkün mertebe dikkatli olmak gerekiyor.

 

 

 

Ortak hesap: Arkadaşlık uygulamalarını etrafındaki insanları tanımak için kullananlar olduğu gibi, kötü emelleri için kullananlar çoğunluktadır maalesef. Siz bir bayansınız ve size çekici gelen bir erkek ile konuşuyorsunuz. Eğer anlaşır iseniz, görüşeceksiniz. Belki de sevgili olacaksınız. Siz bu genç ile konuşurken, bu sizden Kafkalarına da bahsetmektedir aynı zamanda. Bunun arkadaşı da sizden hoşlandı ve sizi tanımak istedi. Çocuğa siz güvenmiş olduğunuz için telefonunuzu vermiştiniz ve WhatsApp üzerinden konuşuyordunuz.

 

 

 

Bu da sizin numaranızı arkadaşına verdi ve size bir şey demedi. İkisi yan yana ve size yazıyorlar. Sizin verdiğiniz yanıtları beraber okuyup, beraber yazıyorlar ve siz durumdan bihabersiniz. Fakat ikisi de bir süreden sonra kafayı bozup sizin ile cinsel içerikli konuşmaya başladı ve siz engelleseniz de sizin peşinizi bırakmadı. Ve Allah muhafaza başınıza nahoş şeyler geldi vs uzayıp gidebilir bu kötü düşünceler silsilesi. Böyle durumlar waplog, Badoo tarzı uygulamalarda sıkça olmaktadır ve bunun için size yazan kişilerin samimiyetine asla güvenmemelisiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x