Bayan Arkadaş İlanlarıSevgili Arayan BayanlarYabancı Bayan ArkadaşYabancı Bayan Arkadas Ara

Yabancı Biriyle Evlenmek

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Ben Cezayirli Elbanu Türkiyede yaşıyorum 7 senedir. Yaşımın 25 evlenecek bay arıyorum. Ciddi olanlar yazsınlar.

Yabancı Biriyle Evlenmek
Yabancı Biriyle Evlenmek

YABANCILARIN TÜRKİYE’DE İZDİVAÇ ETMESİ

Türkiye’de bir Türk yurttaşı ile bir yabancı yada aynı devlet yurttaşı olmayan iki yabancı sadece yetkili Türk izdivaç ettirme memuru önünde izdivaç edebilirler. Aynı devlet yurttaşı olan iki yabancı kendi ulusal yasası yetki vermiş olduğu takdirde, o devletin Türkiye’deki temsilcilikleri önünde izdivaç etme yapabilecekleri gibi Türk makamları önünde de izdivaç edebilirler.

Yabancıların izdivaç etme isteklerine değin başvuruları evlendirmememurluğunca kabul edilerek, bu yönetmeliğin Türk yurttaşlarının izdivaç etmeleri hakkında asal ve usul kararları yabancılar için de uygulanır. İzdivaç etme ehliyet vesikasının getirtilmesi ile ilgili izdivaç ettirme memurları yabancı devlet başkonsoloslukları ile direk yazışma yapabilecekleri şeklinde, Genel Müdürlük vesilesiyle da bu vesikaları getirtebilirler.

Vatansız veya Yurttaşlık Vaziyeti düzgün Olmayanların İzdivaç etmesi

Vatansız yada sığınmacılarla, yurttaşlık vaziyeti muntazam olmayan yabancıların başvuruları izdivaç ettirme memurları tarafından kabul edilir. İzdivaç etmeye engel vaziyetlerinin bulunup bulunmadığı, Türkiye’de nüfus kaydı tutuluyorsa Genel Müdürlükten verilecek izdivaç etme ehliyet dokümanı ile, daha nüfus kaydı kuruluş edilmemiş ise emniyet makamlarınca tutulan dosyalardaki bilgilere nazaran bu makamlarca verilecek vesika ile belirler.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
ismail
5 yıl önce

Ben ismail ara 05063243656 tanisalim

Efe onur altın
Efe onur altın
5 yıl önce

Benin adım Efe onur altın17. 10.1997 Ekim de doğdum bursa da yaşıyorum yasım 21 05307337368

Nazım
5 yıl önce

Ben Nazım size talibim

3
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x