Bayan Arkadaş İlanlarıEvlenmek İsteyen BayanlarMuhabbet Etmek İsteyen BayanlarŞehir Şehir Bayan Arkadas

Aşkın Türleri

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Aşkın Türleri

Aşkın Türleri, Sadece ciddi Vicdan merhamet dürüst ve sadık bir koca arıyorum. ismim merih yalova dan 30 yaşındayım kuaforum. ❤❤❤ben az konuşan ve çekingen bir kişilige sahibim aradıgım kişinindeaz konuşan ve dürüst olmasını isterim. Yaşadığımız dunyada hala insan kalaniyorsak ne mutlu nize. SÖZ VERMEYECEKSİN.. Ardında duracak cesaretin yoksa… Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmayacaksın….. Ve ağlatmayacaksın.. Güldürmeyi öğrenmeden… Ardında bıraktıkların olacak, dönüp baktığında pişman olmayacaksın.. Pişman olacak adımlar atmayacaksın… Ya uyanmayı bileceksin rüyadan, ya da yaşayacaksın doğru dürüst… Kısacası ”ADAM GİBİ”… yaşayacak, ”ADAM GİBİ ”yaşatacaksın.. Sevecen duruş guygusal merhametli dini vecibelerini yerine getiren biriyim aradigin eş adayı dini vecibelerini yerine getiren merhametli sevecen ve allah korkusu olan evi arabası madi sıkıntısı olmayan vede yanıma yakışan beyle evlilik dusunuyom allah’ım hayırlısını versin insallah.

Aşkın Türleri, Aşk, Aşkın Türü, İlk Aşk, Yıldırım Aşk, Olanaksız Aşk
Aşkın Türleri, Aşk, Aşkın Türü, İlk Aşk, Yıldırım Aşk, Olanaksız Aşk

Aşkın Türleri

 

İlk Aşk

Ne yaparsanız yapın, ilk aşkınızı unutmanız mümkün değildir. Yıllar sonra dönüp, “ben ona nasıl aşık olmuştum acaba” diye pişmanlıkla karışık garip bir duygu da yasayabilirsiniz, olsun. O, size ilk aşkı tattırmış, en önemli yasam tecrübelerinizden birini yaşatmıştır. Aranızda geçenler acı bile olsa, dönüp minnetle anacağınız biri hep var olacak. Daha ne olsun?

 

Yıldırım Aşk

Var mi yok mu tartışmasının içinde değiliz. Diyelim ki var. Demek ki bazılarının duyguları yağmur olup yağabiliyormuş. Yıldırım aşkla başlayıp yıllar süren beraberlikler de var üstelik. Barda oturan kadını/erkeği görüp “bu aksam nasıl yatağa atarım?” diye düşünenlerden bahsetmiyoruz elbette. Sözünü ettiğimiz gerçek yıldırım aşk. Tek dikkat edilmesi gereken, sürekli yıldırım aşka tutulanların genellikle kendi yarattıkları illüzyonun pesinden koşmaları, gerçekle karşılaştıklarında da yeni bir illüzyon yaratmalarıdır.

 

Olanaksız Aşk

Bazen yolda yürürken rastlarız, bazen en yakınımızda bulunabilirler. “Bu ikisi bir araya nasıl gelmiş?” diye düşünürüz. Kendi başımıza geldiği de olmuştur, pedini sağa sola bırakan bir kadın ya da televizyondaki futbol maçını seyrederken daha önce hiç duymadığınız küfürler eden bir adam. Aman Allahim?” dersiniz. Ama olmuştur bir kere. Her aşkın olanaksız bir tarafı vardır gerçi, çoğunlukla bunları görmemeyi yeğleriz. Ama bu olanaksız taraflar bazen o kadar ağır basar ki, aşkın hem kaynağı, hem iddiası, hem motorize gücü, hem de terminatörü olurlar.

 

Yasak Aşk

Men edilmiş, engellenmiş ve çoğu zaman da yasadışıdır. Ama aşığın gözü görmez ki… Belki de aşkı aşk yapan bu “illegal” tarafıdır. Kim bilir?

 

Platonik A$k

Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken, o sizin yanınızdan, geçim gider. Siz heyecandan şapır şapır titrerken, o isiyle meşgul olur. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Hem aşık hem de salak hissedersiniz kendinizi… Davranışlarından, konuşmalarından işaretler alıp, umutlanır, bozulur, küsersiniz. İnsanin bir kereliğine bu duruma düşmesi, tecrübesizlikle yorumlanıp, bağışlanabilir. Ancak, bir kereden fazla başınıza geldiyse, oturup kendi hakkınızda düşünmenizde yarar var.

Aşkın Kuralları

 

 1. Kuralları kadın koyar.
 2. Hiç bir erkek asla kuralların tümünü bilmez.
 3. Kurallar her an, önceden haber verilmeksizin, değişebilir.
 4. Kadın, erkeğin kurallardan yarısından fazlasını çözdüğünü sezdiği anda, kuralları değiştirir.
 5. Kadın asla yanılmaz.
 6. Eğer kadın hata yapmışsa mutlaka erkeğin yanlış yaptığı bir şeyden kaynaklanmıştır.
 7. “Kural 6” durumu meydana geldiğinde, erkek mutlaka özür dilemelidir.
 8. Kadın, her an fikir değiştirebilir.
 9. Erkek, kadından yazılı izin almadan fikir değiştiremez.
 10. Kadın her an sinirli olma hakkini elinde tutar.
 11. Erkek, her an sakin olma durumundadır. Ancak, kadın erkeğe “Sen de sinirlen” emrini verdiyse erkek de sinirlenmelidir.
 12. Erkek bu kuralların nereden çıktığını soracak bir cüret gösterdiği taktirde, bedensel acı duyacağı şekilde cezalandırılmalıdır.
 13. “Aşıklar Günü”nde kadınların bu kurallara da uyma mecburiyetleri yoktur, hiç bir kural tanımazlar.

 Sevgi & Aşk

Aşk Nedir Platonik Aşk Aşkın Türleri İlk Adım Aşk Kuralları Erkeklerin DiliSevgiliye Sevgi SözcükleriSenin İçin Sevgili Ne İster Aşk Haritası  Güzel Sözler SmslerAyrılık Mesajları Aşk Sözleri   Geyik Mesajları

Sevgiliye

 

bugün bir başka görünür gözlerin gözlerime

biraz ıslak, biraz nemli

toprağa düşen su damlası gibi

sarar bir kadının tenini

sen kokarsın çiçeklerinde baharın

 

bugün bir başka dokunur ellerin ellerime

ılık bir nehir akar derinlerden

göçebe bir sevdaya tutulmuş

birer birer dökülür mevsimler iklimlerinden

sen tutarsın düşen yaprakları dalından

 

bugün bir başka okşar yüzün yüzümü

utangaç bir çocuk edasıyla

kırılgan uyanır gün düşlerinden

yarı ağlamaklı bakışlarıyla

sen sararsın meltemleriyle rüzgarı

 

bugün bir başka doğar güneş pencereme

merhaba sevgiliye

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x