Bayan Arkadas BulBayan Arkadaş İlanlarıBoşanmış bayanlarEvlenmek İsteyen Bayanlar

Kayseri Sohbet

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Kayseri Sohbet

Kayseri Sohbet; Selam Ben Sinem 45 yaşındayım Kayseri de yaşıyorum. İLK ÖNCE MUTLAKA OKUYUN! MERHABA HAYATNDA MUTLU OLMUS AZ COK MUTLUK SEVGI TATMIS BIR INSN ANCK MUTLULUĞU TANIYN BIRI KIYMETINI BILIR HAYATIN ve HAYTNA GIRECK İNSANIN BENIM İÇİN DÜRÜSTLÜK SAMIYET VAZGEÇLMEZDUYGU … GERCKTN ALLAHTAN KORKN VE EMPTI YETNEĞİ GELİŞMİŞ BIR INSANLA MUTLU BIR BERABERLİK DÜŞÜNEBİLİRİ…mutlaka en az LİSANS mezunu olmalıünv okumalı bunu belırtmek isterım…… hayatı yaşamayı gülmeyi gezmeyı seven dini görevlerını yapan ınsanla tanısmak istrm!!

 

Kayseri Sohbet, Kayseri Sohbet siteleri, Kayseri Sohbet sitesi, Kayseri, Sohbet
Kayseri Sohbet, Kayseri Sohbet siteleri, Kayseri Sohbet sitesi, Kayseri, Sohbet

 

Kayseri Sohbet Sitesi

Kayseri sohbet sitemizde Javasız sohbet edip bedava arkadaşlıklar edinebilirsiniz

 

 

Kaliteli Kayseri Chat Sohbet Muhabbet Siteleri

Sevgili Kayserililer sohbet sitemizde sohbet edip yeni arkadaşlıklar kurmaya ne dersiniz. Kayseri Sohbet Sitemizde Kayseriler için hazırlamış olduğumuz arkadaşlık platformudur. Kayseri’den uzakta yasayan ve memleket özlemi çeken tüm kayserli insanlar için harika bir ortamdır. Kayseri Muhabbet Odalarında rahatlıkla seviyeli sohbet edip doğru arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Kayseriler için Kayseri Sohbet imkanı sunan sitemiz tamamen siz Kayserilerin Kayseri Chat sitemize bilgisayarlarınızla bağlanıp sohbet etmenin yanı sıra cep telefonlarınızla tabletlerinizle de bağlanıp Mobil Sohbet edebilirsiniz mobilden bağlanan kullanıcılarımız sitemizde sohbet etmek için hiç bir eklentiye programa gerek yoktur. Bilgisayardan sitemize bağlanan kullanıcılarımız içinde Kayseri Mirc programımız bulunmaktadır Kayseri MIRC programımız tüm virüs programları tarafından kontrol edilmiş olup siz değerli kullanıcılarımız için ücretsiz olarak kullanmaya sunulmuştur.

 

 

 

Kayseri Sohbet Siteleri

Birevlilik.com Hoş Geldiniz, Kayseri Sohbet olarak tüm Kayserili Hemşerilerimize Kayseri Sohbet ortamı sunmaktayız. Birevlilik.com Google Arama Kelimeleri Kayseri Sohbet, Kayseri Chat ve sohbet Odaları’dır. Birevlilik.com Kayseri Sohbet ve üyeliksiz Sohbet Sitemizde yeni Arkadaşlık Ve insanlar Tanımanıza Yardımcı Olmaktadır.

 

 

Birevlilik.com Kayseri sohbet odaları olarak Siz Değerli Kullanıcılarımıza Seviyeli, Kaliteli ve Düzeyli bir ortamda chat edebilmeniz için sohbet kurallarımıza Lütfen uyalım. Kurallara uymadığınız taktirde, gerekirse yetkili server operatörleri sizleri kanal Odaları’ndan atma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız. iyi sohbetler Dileriz

Kayseri Sohbet Odaları’nda kullanabileceğiniz irc komutları ve nick kayıt, kanal kayıt gibi açıklamaları #help veya #operhelp Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz. Sitemizden canlı sohbet Odaları’na girerek doyumsuz çet yapabilirsiniz, Kayseri Sohbet arasında çalışmalara devam ediyoruz.

 

Kayseri İlçeleri sohbet

Melikgazi Sohbet, Melikgazi sohbet odaları ve Melikgazi Bilgileri: Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz. Melikgazi Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri. Lütfen Kurallara uyalım iyi sohbetler dileriz.

Develi Sohbet ve Develi Bilgileri: Develi, Kayseri ilinin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak bölümünde bulunmaktadır. Eski adı Everek’tir. Erciyes Dağı’nın 6 km güneyinde kurulmuştur. Bugünkü sınırları; doğusunda Tomarza İlçesi ve Adana İlinin Tufanbeyli İlçesi, güneyinde Yahyalı İlçesi ile Adana İlinin Saimbeyli ve Feke İlçeleri, batısında Yeşilhisar İlçesi, kuzeybatısında İncesu İlçesi yer alır. 1926’ya Kadar Kozan’a Bağlı Olan Develi Kozan İlinin 1926’da İlçeye Dönüştürülmesiyle Kayseri’ye Bağlanmıştır.

 

 

Akkışla Sohbet ve Akkışla Bilgileri: Akkışla halkı, göçebe obalar halinde Orta Asya’dan gelmiş ve bugünkü ilçe sınırları içerisine yerleşmiştir. İlk yerleşimden sonra Akkışla’nın 45 pare köyü varken, bugün üç kasaba ve sekiz pare köy kalmıştır. Akkışla daha önce Sivas il sınırları içinde bulunmaktaydı. Kayseri ’nin il olması ile birlikte Kayseri ili Pınarbaşı (Aziziye) ilçesine bağlanmıştır.Sonra Bünyan ilçesine bağlanmış ve bu durum 1987 yılına kadar devam etmiştir. 19 Haziran 1987 tarihinde Kayseri’nin bir ilçesi olarak tescil edilmiştir.

 

Bünyan Sohbet ve Bünyan Bilgileri: Bünyan tarihinin çok eski olduğuna dair kanıtlar ilçe yakınlarındaki köylerde ki mevcut mağara ve kalıntılardan anlaşılmaktadır. M.Ö. 4000-1200 yıllarından Hititlere dayandığı anlaşılmaktadır. İran, Asur ve Roma kültürlerini yaşamış Anadolu Selçuklu Devleti zamanında Türkleşmiştir. Bu isim Hamid’in yapısı anlamına gelmektedir. 1908 yılında Meşrutiyetin ilanı sonucu Osmanlı imparatoru Abdülhamit’in tahttan indirilmesi ile Hamit adı kaldırılmış ve isim Bünyan olarak devam etmiştir.

 

 

Kocasinan Sohbet ve Kocasinan Bilgileri: Kocasinan, Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri.Kayseri’nin en gelişmiş iki metropol ilçesinden biridir.Modern binaların, iş merkezlerinin ve hastanelerin bulunduğu sürekli gelişmekte olan bir ilçedir. Ayrıca nüfus bakımından da Kayseri’nin en büyük ilçesidir. Kocasinan Köyleri: Köyler: Akçatepe, Akın, Alagöz, Bayramhacı, Beydeğirmeni, Boğazköprü, Boyacı, Buğdaylı, Çavuşağa, Çevril, Dadağı, Doruklu, Düver, Elmalı, Emmiler, Eskiömerler, Eyim, Gömeç, Hasanarpa, Hasancı, Hırkaköy, Kalkancık, Karahüyük, Karakimse , Kaş, Kemerköy, Kızık, Kuşcağız, Molu, Obruk.,,

 

 

Hacılar Sohbet ve Hacılar Bilgileri: Hacılar köyünün kuran sülaleler buraya 15. yüzyılda Adana’nın Kozan ilçesinde Hacılar köyü ve civarından gelmiştir. Eğer köyü kuranlar Hacılar obasına mensup ise Bayat boyundan olmaları gerekir. Hacılar halkı ilk defa 1411-1500 yılları arasında, ilçe sınırları içerisindeki Beğendik mahallesinin “Dört Kuyular” mevkiine yerleşmiş olup, daha sonra Kayseri yöresinde büyük etkinlik kuran Avşarların baskıları sonucu 1726 yılında yerleştikleri Dört Kuyular mevkiini terk ederek şu anda bulunulan yere yerleşmişlerdir.

 

İncesu Sohbet ve İncesu Bilgileri: İncesu Sohbet Odaları’na Hoş Geldiniz. İncesu hakkında bilgilerinizi site yönetimine ulaştırırsanız verdiğiniz bilgileri buraya eklenilecektir. Lütfen sohbet kurallarına uyalım. Sizlerin daha huzurlu ve rahat bir ortamda sohbet edebilmesi için yetkililerimiz gereken hassasiyeti fazlasıyla taşıyorlar iyi sohbetler dileriz. Kayseri Sohbet Odaları’nda kullanabileceğiniz irc komutları ve nick kayıt, kanal kayıt gibi açıklamaları #help veya #operhelp Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz.

 

Felahiye Sohbet ve Felahiye Bilgileri: Felahiye, Kayseri ilinin bir ilçesidir. İlçe tarihi Hititler dönemine kadar uzandığı bilinmektedir. Hititler dönemine ait çevreden birçok tarihi eser kalıntıları mevcut olup devamında Roma ve Osmanlı medeniyetleri en belirgin medeniyetler olarak bilinmektedir. İlçenin kuruluş yılları çevredeki eserlere göre Hitit’ler Devrine kadar uzanır. Hitit’lerden sonra ilçe ve çevresinde çeşitli medeniyetler hüküm sürmüş olup, bunlardan en belirgini Roma ve Osmanlı Medeniyetleridir.

 

Özvatan Sohbet, Özvatan sohbet odaları ve Özvatan Bilgileri: Özvatan, Kayseri ilinin bir ilçesidir. Çukur adıyla da bilinen ilçe 1956 yılında Belediye (Nahiye), 09.05.1990 yılında da ilçe olmuş, ilçe ismi Çukur da Özvatan olarak değiştirilmiştir. İlçe, eski bir yerleşim yeri olup, çeşitli tarihi kalıntıları mevcuttur. Özvatan ilçesi su kaynakları bol olan bir yöredir.

 

Pınarbaşı Sohbet, Pınarbaşı sohbet odaları ve Pınarbaşı Bilgileri: Pınarbaşı, Kayseri’nin doğusunda Malatya ve Kahramanmaraş karayolu üzerinde yer alır. Sultan Abdülaziz tarafından kurulan belde Cumhuriyet öncesinde Aziziye olarak anılırdı. Daha önce Maraş ve Sivas sancağına bağlı olan ilçe 1927’de Kayseri il yönetimine katılmıştır. 1946’da buraya bağlı bucak olan Sarız’ın ilçe olmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Hınzır Dağları, doğusunda ise Tahtalı dağları yükselir. Bu dağ sıraları arasında ise Uzunyayla ve Zamantı Havzaları bulunur.

 

Sarıoğlan Sohbet, Sarıoğlan sohbet odaları ve Sarıoğlan Bilgileri: Sarıoğlan İlçesinin kuruluşu hakkında kesin bir bilgi yoktur. Eski bir yerleşim merkezi olduğu söylenmektedir. Osmanlı İmparatorluğu zamanında Pınarbaşı ilçesine bağlı küçük bir yerleşim merkezidir. Bünyan’ın ilçe oluşundan sonra Bünyan ilçesine bağlanmıştır. İlçeye bağlı Palas ve Karaözü kasabaları daha eski yerleşim merkezleridir. Palas kasabasında bulunan ulu camii 1200 yılında yapılmıştır.

 

Sarız Sohbet, Sarız sohbet odaları ve Sarız Bilgileri: İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. MÖ 700’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Kilikya, Bizans İmparatorluğu ve beyliklerden Dulkadiroğulları Beyliği hakimiyetinde kalmış olup, Osmanlı İmparatorluğuna Yavuz Sultan Selim döneminde dahil edilmiştir. Adana yöresinde yaşamakta olan Avşar boylarının bir kısmı Sarız yaylalarında göçebe hayatı yaşarken 1840’lı yıllarda yerleşik hayata geçmişlerdir. Sarız 1946 tarihinde İlçe olan Sarız, bu tarihe kadar Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir köydü.

 

Talas Sohbet, Talas sohbet odaları ve Talas Bilgileri: Talas, Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri.Talas’ın tarihi M.Ö. 1500’lere kadar uzanmaktadır. İlçe, (M.Ö. 1500’lerde) Mazaklar, (MÖ. 510’larda) Kapadokyalılar, (MÖ. 312’de) Kayrus, (M.Ö. 335’te) İskender’in istilası, (M.Ö. 37’den 1107’ye) Romalılar, 1070’de Alpaslan’ın Romen Diojen’i yenerek Anadolu’ya egemen olmasıyla yöre Anadolu’ya gelen Osmanlılar’ın egemenliğine girer.

 

Tomarza Sohbet, Tomarza sohbet odaları ve Tomarza Bilgileri: Tomarza, Kayseri’ye 55 km uzaklıkta bir ilçedir. Tomarza’ya bağlı 3 belediye, 46 köy vardır. Gelişmekte olan bir ilçedir. 1953 yılında ilçe olmuştur. İlçe merkezinin nüfusu 10.963, toplam nüfusu 35.808’dir. 1330 metre rakımlı ilçenin toplam yüzölçümü 1.485 km²’dir. Tomarza, I. Dünya Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye kuvvetlerine ev sahipliği yapmıştır. Özellikler Pusatlı köyü ve çevresi, Kuvay-i Milliye’ye cephanelik ambarı olmuştur.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x