Bayan Arkadas BulBayan Arkadaş İlanlarıBayanlarla ChatBoşanmış bayanlarEvlenmek İsteyen Bayanlar

Kırıkkale Evlilik sitesi

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Kırıkkale Evlilik sitesi

Kırıkkale Evlilik sitesi, Selamlar canlar Ben Selin 36 yaşındayım Kırıkkale de yaşıyorum. ALLAH korkusu varsa bende varım onunla bi ömür. ALLAH tan korkmalı merhametli vicdanlı olmalı dini görevleri yerine getirmeli karşımdaki insan. Ayakta duracak halim yokken hayatta duracak Nedenlerin Var.. Sıcak kanlı insanları sewen çocukları sewen hayat dolu biriyim Aradığım Müslüman kalp ise dürüst mert benimle bir ömür istiycek kalbi arıyorum… Namazında niyazında, hayırlı bir eş arıyorum.

Kırıkkale Evlilik, Kırıkkale Evlilik siteleri, Kırıkkale Evlilik sitesi, Kırıkkale Evlilik yap, Kırıkkale Evlilik teklifi, Kırıkkale Evlilik mekanları
Kırıkkale Evlilik, Kırıkkale Evlilik siteleri, Kırıkkale Evlilik sitesi, Kırıkkale Evlilik yap, Kırıkkale Evlilik teklifi, Kırıkkale Evlilik mekanları

 Kırıkkale Evlilik

Türkiye’nin En Büyük Evlilik Siteleri Grubuna Dahil Olan,

Kırıkkale Evlilik; kurulduğu günden itibaren amacına uygun olarak hizmet vermekte ve çok sayıda çiftin tanışmasına, Dünya Evine girmesine aracılık etmektedir.

Kırıkkale Evlilik Üyeleri; Evliliğe karar vermiş, ya da en azından Evliliği düşünen kimselerden oluşmaktadır. Farklı amaçlarla sitede bulunmak isteyen üyeler, editörlerimiz tarafından titiz bir inceleme ile tespit edilerek sistemden uzaklaştırılmakta, bloke edilmektedirler.

Sitemizde tanışıp evlenen çiftlerimizi görmek isterseniz “Sitemizde Mutluluğu Yakalayan Çiftlerimiz” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Size Kimler Ulaşsın İstiyorsanız Onlar Ulaşsın !

Gülümsemelerini görmek, mesajlarını almak istemediğiniz kullanıcıları “Engelle” seçeneğini kullanarak engel olabilirsiniz.

Aynı zamanda size mesaj göndermesini istemediğiniz üyelere engel olmak için “Filtre ayarları” bölümünü tercihleriniz doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Filtre ayarlarınızda medeni hal ve yaş aralığına siz karar verebilirsiniz.

İşte Benzersiz Özellikler

İlçeye ve semte göre arama!

Hayat arkadaşınız sizinle aynı semtte, hatta belki de aynı mahallede oturuyor. Uzakta olanlarla vakit kaybetmeyin.

Engelleme

İstemediğiniz kişilerin size ulaşmasını engelleyin

Filtreleme

Yaş aralığı ve medeni hal seçimi yapın ve sadece sizin kriterlerinize uygun üyelerin size ulaşmasını sağlayın

Neden Kırıkkale Evlilik siteleri?

Türk halkını internetteki ahlaksız sitelerden ve aldatıcı arkadaşlık sitelerinden kurtarmak amacıyla açtığımız ilk evlilik sitemiz Birevlilik.com ile Türkiye’deki yüzlerce insanı yuva sahibi yaptık. Misyonumuzu ve ciddiyetimizi yitirmeden Türk halkını hasretini çektiği yuvaya bir adım daha yaklaştırmak için çok daha güçlü geliyoruz.

Kırıkkale Evlilik Sitesi

Boşanma nedeni ‘ruh eşi kaygısı’

“Evlilikte ruh eşi bulmak, kedinin kuyruğunu yakalamasına benziyor”

 Psikolog Deniz Cebekan Çelik, boşanmak üzere olan çiftlerin en çok ruh eşi olamadıklarından yakındıklarını belirterek, “Boşanmaların en büyük nedeni, ruh eşini bulamam pişmanlığı duygusundan kaynaklanıyor. Evliliklerde ruh eşi aramak, kedinin kendi kuyruğunu yakalamaya çalışmasına benziyor” dedi.

ÇABUK YORULUYORLAR

İlişkide mükemmeli aramanın küçük kedinin kuyruğunu yakalamayı bıraktığı zaman, kuyruğunun peşinden geldiğini fark etmesine benzediğine dikkat çeken Çelik, çiftlerin ruh eşi bulma çabası ile ilgili şunları söyledi: “Ben bu kuyruğunu yani mutluluğu yakalamaya çalışan kediciği, ruh eşini arayanlara benzetiyorum. ‘Bu sefer olacak’, ‘Sanırım ruh eşimi buldum’ diye hevesle başlayan ilişkiler ‘Ruh eşim değilmiş’ yargılarıyla son buluyor. Bir süre sonra bu arama-bulma çalışmalarından, deneme-yanılma sürecinden, çabalamaktan yorulanlar ‘hep ben mi arayacağım, gelsin o beni bulsun’ demeye başlıyor.” Kişilerin, ruh eşi olmasalar da beraber değişerek çok bir iyi çift olabilecekken bu tür yorgunlukların ilişkileri sonlandırdığına dikkat çeken Çelik, “Küçük kızlar peri masallarıyla büyüyor, erkekler ‘okumam- izlemem’ dese de aşk romanlarının, filmlerinin hayaliyle yanıp tutuşuyor. Peri masallarındaki çelişkileri, zorlukları, imkansızlıkları prensin nasıl yok ettiğini gören kızlar, büyüdüklerinde prenslerini aramaya başlıyor. Erkekler ise aşk romanlarındaki- filmlerindeki ilk kez kendi büyülerine kapılan kadınlara denk gelme umuduna sarılıyor” dedi.

Kırıkkale Evlilik Siteleri

“BÜYÜK KEDİ OLUN”

Mutluluğun sırrının masalda, romanda ya da tepe noktaya ulaşmış beklentilerde olmadığının altını çizen Çelik, “Mutluluk kendi doğrularını bulmaktadır. Doğrularınızı başkalarına göre belirlemek ya da ‘değişmem’ diye tutturmak yerine çaba harcamak gerekir. Hayat, istediklerimize ulaşmak için yaptığımız yolculukta geçirdiğimiz gelişim ve değişim sürecidir. Yaşamımızda bize eşlik edecek periler-prensler çok önemli tabi ama ‘Bu hayat benim, bu hayatta benim de yerim var’ demenin yaşattığı hazdan öte mutluluk yoktur. Büyük kedi olun, kendinizle mutlu olun, mutluluk peşinizden gelsin” dedi

Yolları ayırma zamanı

TÜİK’in boşanma verilerine göre geçen yılki boşanmaların nedenleri…

Geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenleri arasında ilk sırada ‘’geçimsizlik’’ yer alırken boşanan çiftlerin yüzde 40’ı evliliklerinin ilk beş senesinde, yüzde 24’ü ise 16. senenin ardından eşleriyle yollarını ayırdı.

Hukuk ve Hayat Derneği, geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenlerini, boşanan çiftlerin özelliklerini TÜİK’in boşanma verilerine göre değerlendirdi. Buna göre, 2011’de 592 bin 775 çift evlenirken 120 bin 117 boşanma gerçekleşti. Boşanma davalarının yüzde 29,1’i iki aydan az sürdü. Yüzde 24,9’u 2-4 ay, yüzde 17,1’i 5-8 ay sürerken yüzde 5’i 25-35 ay, yüzde 3’ü ise 36 aydan fazla zaman aldı.

İLK BEŞ YILDA

Çiftlerin yüzde 40’ı ilk 5 sene içinde boşandı. Bir yıldan az süre evli kalanlar, boşananlar arasında yüzde 3,6’yı oluştururken çiftlerin yüzde 9,1’i ilk yılda, yüzde 7,7’si ikinci yılda, yüzde 7,3’ü üçüncü yılda, yüzde 6,7’si dördüncü yılda, yüzde 5,9’u ise beşinci yılda evliliklerini sonlandırdı. Evliliklerinin 6-10’uncu yılı arasında boşananlar yüzde 20,6 olurken yüzde 24,1’i evliliklerinin 16. yılından sonra eşlerinden ayrıldı.

TEMEL NEDEN GEÇİMSİZLİK

Çiftlerin boşanma nedenlerinin büyük bölümünü ‘’geçimsizlik’’ oluşturdu. Çiftlerin yüzde 96,7’si bu nedenle evliliklerini sonlandırırken bunu yüzde 2 ile ‘’bilinmeyen’’ nedenler izledi. 116 bin 153 çiftin boşanma nedenini geçimsizlik oluştururken 85 çift zina, 35 çift cana kast, 288 çift ise terk edilmeleri gerekçesiyle ayrıldı. Boşanan çiftlerdeki erkeklerin yüzde 22,1’i 30-34 yaş arasında. 26 bin 499 erkek bu yaşlarda eşlerinden ayrılırken 35-39 yaş arasında boşanan erkeklerin oranı 18,6 oldu.

EN ÇOK 25-29 YAŞLARINDA

25-29 yaş arasında boşananların oranı yüzde 15,5, 40-44 yaşlarında boşananların oranı yüzde 14 oldu. 54 yaşın üzerindeki 10 bin 505 erkek, boşanan hemcinslerinin yüzde 8,7’sini oluşturdu. Kadınların yüzde 20,7’si 30-34 yaşlarında eşlerinden ayrıldı. 25-29 yaşlarında ayrılanların oranı yüzde 20.6, 35-39 yaşlarında boşananların oranı ise yüzde 15,5 olduğu belirtildi. Geçen yıl boşanan kadınların 4 bin 852’sinin yani yüzde 4’ünün 54 yaşının üzerinde olduğu tespit edildi.

EĞİTİM DURUMU

Boşanan erkeklerin yüzde 27’si, kadınların yüzde 26,2’si lise mezunu çıktı. Boşananlar arasındaki üniversite mezunlarının oranı kadınlarda yüzde 16,3, erkeklerde ise yüzde 15,4 oldu. Boşanan kadınların yüzde 2’si okuma yazma bilmeyen, yüzde 3,3’ü ise ilkokul eğitimini terk eden kadınlardan oluştu. Erkeklerde ise boşananların binde 7’si okuma yazmaya bilmeyen, yüzde 1,7’si ise ilkokul eğitimini terk edenlerden oldu.

ANLAŞMALI BOŞANIYORLAR

Hukuk ve Hayat Derneği Başkanı Mehmet Kasap rakamların üzerindeki çalışmaların ardından boşanmaların nedenlerini ve çiftlerin özelliklerini daha net görme şansı yakaladıklarını belirtti. Boşanan çift sayısının üzüntü verici boyutlara ulaştığını ifade eden Kasap, “Boşanma davalarının beşte birinin ilk iki ayda sonuçlanması anlaşmalı boşanmaların daha sık yaşandığını gösteriyor” dedi.

Kırıkkale Evlilik, Kırıkkale Evlilik siteleri, Kırıkkale Evlilik sitesi, Kırıkkale Evlilik yap, Kırıkkale Evlilik teklifi, Kırıkkale Evlilik mekanları

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Fatih
1 ay önce

Merhaba ben fatih esmer olgun kendini bilen saygılı oturmasını kalkmasını bilen yerine göre hareket eden kendini yetiştirmiş kişiliği oturmuş ciddi bir insanım seni tanımak konuşmak evlenmek istiyorum 0541 512 22 13 numaram

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x