Bayan Arkadaş İlanlarıBayan Arkadas BulEvlenmek İsteyen BayanlarŞehir Şehir Bayan Arkadas

Sanal ortamda evlilik için bunlara dikkat ediniz

5 1 Oy Ver.
Üyeye Oy Ver

Sanal ortamda evlilik için bunlara dikkat ediniz

 

Bazen sanal ortamlarda birini bulmanın en zor yönü başlangıç mesajıdır

Sıkıcı biri gibi durmayarak nasıl söyleyebilirsiniz? Birevlilik 500 bin üyesi arasından inceledi ve neyin işe yaradığını buldu.

Ev hanımıyım boşanmış çocuk yok yaşım 53 kumralim ailemle yaşıyorum Trabzonda adım Halide 48 yaşındayım aradigimkisiakillisaygili dürüst evlilik isteyen bir bey olsun. Mutlu ve huzurlu bir yaşam.anlayışla beraber yaşayacağım insan olsun. lütfen ciddi düşünenler yazsınAllah herkesin gönlüne göre versin. hadi bakalımhayırlısı

Sanal ortamda evlilik için bunlara dikkat ediniz
Sanal ortamda evlilik için bunlara dikkat ediniz, sanal evlilik, aşk mı evlilik mi, Sanal ortamda evlilik, için bunlara dikkat ediniz

Sanal ortamda evlilik için bunlara dikkat ediniz

 

Bazen sanal ortamlarda birini bulmanın en zor yönü başlangıç mesajıdır

Sıkıcı biri gibi durmayarak nasıl söyleyebilirsiniz? Birevlilik 500 bin üyesi arasından inceledi ve neyin işe yaradığını buldu.

Bulgulardan en büyüğü internet argosunu kullanmamak. Kötü gramer ve kısaltmalar mesajı alan kişinin soğumasına sebep olmaktadır. Buradaki istisnalar sadece “lol” ve “haha”. Aslında bu kısaltmalar gönderen kişi için artı puan oluyor.

 

Fiziksel iltifatlardan uzak durun. Gerçek hayattaki gibi tanımadığınız birine güzel derseniz bu karşınızdakini soğutmaktadır. Görünüşü üzerine odaklanmayan iltifatlar etmelisiniz. Şahane, ilginç ve mükemmel daha işe yarayacaktır.

 

“Selam” “Merhaba” gibi klişe selamlamalardan kaçının. Bu sizin hiç hayal gücünüz olmadığını gösterir. “Nasıl gidiyor?” daha çok işe yarayabilir.

 

Dışarıya taşımaya çalışmayın. E-mail ile veya Whatsapp üzerinden konuşmak ilk konuşmada ilgi kaybettirir. Sanal çöpçatanlık sitelerini çekici kılan yanı anonim olması, bu yüzden zorlamayın.

 

Belli özelliklerden bahsedin. Karşınızdakiyle ortak olabilecek özelliklerden bahsetmek iletişim kurmak için doğru yoldur. Daha etkili bir yol ise karşınızdakinin ilgisini çekecek kalıplar kullanmak veya onların profilini okuduğunuzu belli etmek.

 

Erkekseniz, alçakgönüllü olun. “Özür dilerim”, “belki”, “büyük ihtimalle” erkek mesajlarını daha etkili yaptığı gözlemlenmiştir. Birçok tavsiye erkeklere gerçek hayatta kendilerine daha çok güvenmelerini söyler ama görünüşe göre sanal alem de alttan almak daha işe yarıyor.

Takılmak mı evlilik mi?

Gerçek bir evlilik ile takılmak arasında gidip geliyor musunuz? Durumunuzun ne olduğunu bilememek sizleri çıldırtıyor mu?

 

Sevgili miyiz, değil mi?

 

İlişkilerin artık adı konmaz hale geldi. Birlikte misin, değil misin bilmek zor. “Erkek gerçekten erkek arkadaş gibi davranıyor olsa bile, hâlâ bağlanmamış olabilir.” The Secret of Happily Married Woman kitabının yazarı Dr. Scott Haltzman, bazı erkeklerin bir dizi seçeneğe sahip olmak istediğini ve çevrimiçi olarak evlilik etmenin çok fazla seçenek sunduğunu belirtiyor.

 

İşte Facebook da tam olarak bu noktada bayatımıza girdi. Erkekleri potansiyel adaylarla tanıştırmasının dışında onların eski sevgilileriyle de iletişim halinde kalmasını sağlıyor. Ontario’daki Guelph Üniversitesi Sosyal Psikoloji Bölümü’nden Dr. Amy Muise çalışmalarında, eski sevgilileriyle sosyal paylaşım siteleri üzerinden iletişim halinde olanların oranının %80 olduğu sonucuna varmış: “Eskiyi hatırlatan bu kadar çok şey varken, erkeklerin ‘şimdiki zamana’ adapte olması ve içinde bulunduğu evlilikte resmiyet kazandırması da zor oluyor.”

 

Erkekler neden evlilikten kaçıyor?

 

Ancak belki de erkeğin daima bekâr kalmasına neden olan etkenlerden biri ekonomidir. ABD’nin Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre kriz başladığından beri işini kaybeden kitlenin kabaca %75’i erkekmiş. Deal Breakers kitabının yazarı Dr. Bethany Marshall, erkeklerin çoğunun şu sıralar bayan arkadaş sahibi olmaya mali olarak gücünün yetmeyeceğini düşündüğünü söylüyor.

 

Sonuç olarak pek çok çift (“çift” kavramını burada oldukça geniş alıyoruz), o gri alanda yer alıyor. Yani evlilikse benziyor ama bir yandan evlilik için gerekli olan saygı ve ayrıcalıklı olma konusunda eksiklikler var. Bu tarif edilen durum da, işte erkekler üzerine oturuyor. Sen de kafanda sorularla kalıyorsun…

 

ONU NASIL SEVGİLİN YAPACAKSIN?

 

– Araştırmalar bizi çok tanıdık bir sonuca götürüyor: İlk randevudan sonra partnerinle eve gitmediysen, onun sevgilin olması ihtimali yeterince yüksek. Haltzman, bize erkeklerin aslında beklemekten hoşlandığı tüyosunu veriyor. Seni eve bırakırken her ne kadar yukarı gelmek istese de… Onunla yatmadan önce üç, dört kez çıkmış ol.

 

– Marshall şöyle söylüyor: “Buluşacaksınız diye yogaya ya da spora gitmekten vazgeçmeye kalkma.”

 

– Sana ne yapmak istediğini sorduğu zaman, çok gösterişli olmayan bir şeyler iste. Mesela “Sahilde yürüyüş yaptıktan sonra sandviç tarzı bir şeyler atıştırırız” gibi… Böylece para konusundaki baskıyı üzerinden aldın. Mütevazı ve eğlenceli görünmüş oldun. Tüm erkeklerin taptığı nitelikler…

 

Bütün bunları denedin ama hâlâ sana olan bağlılığından şüphe mi ediyorsun?

 

İsteklerini açık seçik belirtmenin zamanı geldi!

 

– Şunun gibi bir konuşma yap: “Seninle çok eğleniyorum ve artık başkalarıyla görüşmek istemiyorum. Sen istiyor musun?”

 

Eğer sana bağlı kalamayacağını söylüyorsa, bırak git. Bazen ellerinden kayıp gittiğini anlaması için maalesef kendisine sağlam bir tekme yemesi gerekebiliyor!

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Murat
Murat
1 yıl önce

Müsait misin konuşalıö

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x