Bayan Arkadaş İlanlarıBayan Arkadas Bul

Ciddi bir ilişki arıyorum

5 2 Oy Verme
Üyeye Oy Ver

Ciddi bir ilişki arıyorum

Ciddi bir ilişki arıyorum Adım Melis soyadım aydın yardım sever sıcak kanlı kendi halinde biriyim

Ciddi bir ilişki arıyorum
Ciddi bir ilişki arıyorum


Bu konu insan psikolojisinde çok önemli bir yer tutar. İnsan I pek çok şeyi sonradan öğrenir. Biz bize gelen uyaranları değerlendirerek öğrenmemiz gereken davranışları seçer ve öğreniriz. Bu çocuk psikolojisinde de böyledir. Çocuk büyüklerini hem gözleyerek, hem de onların kendisinden yapılmasını istediği davranışlara uyarak öğrenme sürecine devam eder. Burada çocuğun öğrenme sürecinin karışmaması için anne babaların uygulaması uygun olan birkaç öneriden bahsedeceğiz. Öncelikle anne I baba ne konuda olursa olsun eş tutumlar sergileme yoluna gitmelidirler. Annenin bir tutumu veya olmasını istediği bir uygulama-lyı ne baba ne de ailenin diğer fertleri engellememelidir. Uygulanacak davranış uygulamaya konmadan önce anne baba araların-|da konuşup fikir birliğine varmalıdır.

Örneğin anne, çocuğun saat 21.30′da yatmasını istiyorsa, baba ya buna uygun davranmalı ya da anneyle konuşup başka bir isaatte fikir birliğine varmalıdırlar. Yani uygulamada veya karar (verildikten sonra yapılacak tutum değişiklikleri çocuğun kafasını karıştırabileceği gibi çocuğun size olan güvenini de sarsabilir.Bu durumu fark eden çocuk sizi kullanmaya başlayabilir veya uyku saatini suistimal edebilir. Bu gibi durumlar çocukların genel davranışlarında hırçınlık, huysuzluk, söz dinlememe ve huzursuzluk gibi tutumlara neden olacaktır. Çocukla kurulan ilişkilerde tutarlı olmak, alınan kararlar konusunda anne babanın birbirlerini desteklemeleri çocuklara örnek bir davranış olacağı gibi çocukların oldukça hoşuna gider. Ruhsal bir huzur ve rahatlama duymalarını sağlar. Onları rahat, esnek, hoşgörülü ve kendileriyle barışık çocuklar haline getirir.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
TUNÇAY
TUNÇAY
6 ay önce

Slm ols. . Nazilsin iyisin . .Bende ck. Ciddi ilişki Ariyorum

Fatih
1 ay önce

Merhaba ben fatih esmer olgun kendini bilen saygılı oturmasını kalkmasını bilen yerine göre hareket eden kendini yetiştirmiş ciddi seviyeli bir insanım seni tanımak konuşmak evlenmek istiyorum 0541 512 22 13 numaram çekinmeden arayabilirsin beni

2
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x