Bayan Arkadas BulBayan Arkadaş İlanlarıBayanlarla Chat

Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak

4.3 3 Oy Verme
Üyeye Oy Ver

Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak

Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak; SELAMLAR BEN AYGEN 34 YAŞINDAYIM KAYSERİ DEN BAY ARIYORUM. Saygılı eğitimli ozguvenli biri olmalı karşımdaki kişi. Dürüst , Allah korkusu olan , sadakatli bir eş arıyorum. Dürüstlük ve Sadakat olmazsa olmazımdır. Hayırlı evlilik yapacağım salih eş istiyorum. Hayat arkadasi ariyorum ömürlük. Elmanin diger yarisini ariyorum inşallah burada bulurum. Ciddiyet Saygı önemli benim için karşımdaki kişide.

 

Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak, Kayseri Bayan Arkadaş Bulma, Kayseri Bayan Arkadaş Bul, Kayseri Bay Arkadaş Bulmak, Kayseri, Bayan Arkadaş Bulmak

Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak, Kayseri Bayan Arkadaş Bulma, Kayseri Bayan Arkadaş Bul, Kayseri Bay Arkadaş Bulmak, Kayseri, Bayan Arkadaş Bulmak
Kayseri Bayan Arkadaş Bulmak, Kayseri Bayan Arkadaş Bulma, Kayseri Bayan Arkadaş Bul, Kayseri Bay Arkadaş Bulmak, Kayseri, Bayan Arkadaş Bulmak

Kayseri Bayan Arkadaş Sitesi

Kayseri Bayan Arkadaş sitemizde Javasız sohbet edip bedava arkadaşlıklar edinebilirsiniz

 

 

Kaliteli Kayseri Chat Bayan Arkadaş Muhabbet Siteleri

Sevgili Kayserililer Bayan Arkadaş sitemizde sohbet edip yeni arkadaşlıklar kurmaya ne dersiniz. Kayseri Bayan Arkadaş Sitemizde Kayseriler için hazırlamış olduğumuz arkadaşlık platformudur. Kayseri’den uzakta yasayan ve memleket özlemi çeken tüm kayserli insanlar için harika bir ortamdır. Kayseri Muhabbet Odalarında rahatlıkla seviyeli sohbet edip doğru arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Kayseriler için Kayseri Bayan Arkadaş bulma imkanı sunan sitemiz tamamen siz Kayserilerin Kayseri Chat sitemize bilgisayarlarınızla bağlanıp sohbet etmenin yanı sıra cep telefonlarınızla tabletlerinizle de bağlanıp Mobil Sohbet edebilirsiniz mobilden bağlanan kullanıcılarımız sitemizde Bayan Arkadaş bulma etmek için hiç bir eklentiye programa gerek yoktur. Bilgisayardan sitemize bağlanan kullanıcılarımız içinde Kayseri Mirc programımız bulunmaktadır Kayseri MIRC programımız tüm virüs programları tarafından kontrol edilmiş olup siz değerli kullanıcılarımız için ücretsiz olarak kullanmaya sunulmuştur.

 

 

 

Kayseri Bayan Arkadaş bulma Siteleri

Birevlilik.com Hoş Geldiniz, Kayseri Bayan Arkadaş bul olarak tüm Kayserili Hemşerilerimize Kayseri Sohbet ortamı sunmaktayız. Birevlilik.com Google Arama Kelimeleri Kayseri Bayan Arkadaş, Kayseri Chat ve sohbet Odaları’dır. Birevlilik.com Kayseri Bayan Arkadaş ve üyeliksiz Sohbet Sitemizde yeni Arkadaşlık Ve insanlar Tanımanıza Yardımcı Olmaktadır.

 

 

Birevlilik.com Kayseri Bayan Arkadaş odaları olarak Siz Değerli Kullanıcılarımıza Seviyeli, Kaliteli ve Düzeyli bir ortamda chat edebilmeniz için sohbet kurallarımıza Lütfen uyalım. Kurallara uymadığınız taktirde, gerekirse yetkili server operatörleri sizleri kanal Odaları’ndan atma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız. iyi sohbetler Dileriz

Kayseri Bayan Arkadaş Odaları’nda kullanabileceğiniz irc komutları ve nick kayıt, kanal kayıt gibi açıklamaları #help veya #operhelp Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz. Sitemizden canlı sohbet Odaları’na girerek doyumsuz çet yapabilirsiniz, Kayseri Bayan Arkadaş arasında çalışmalara devam ediyoruz.

 

Kayseri İlçeleri Bayan Arkadaş Bulma

Melikgazi Bayan Arkadaş Bul, Melikgazi sohbet odaları ve Melikgazi Bilgileri: Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz. Melikgazi Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri. Lütfen Kurallara uyalım iyi sohbetler dileriz.

Develi Bayan Arkadaş Bul ve Develi Bilgileri: Develi, Kayseri ilinin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak bölümünde bulunmaktadır. Eski adı Everek’tir. Erciyes Dağı’nın 6 km güneyinde kurulmuştur. Bugünkü sınırları; doğusunda Tomarza İlçesi ve Adana İlinin Tufanbeyli İlçesi, güneyinde Yahyalı İlçesi ile Adana İlinin Saimbeyli ve Feke İlçeleri, batısında Yeşilhisar İlçesi, kuzeybatısında İncesu İlçesi yer alır. 1926’ya Kadar Kozan’a Bağlı Olan Develi Kozan İlinin 1926’da İlçeye Dönüştürülmesiyle Kayseri’ye Bağlanmıştır.

 

 

Akkışla Bayan Arkadaş Bul ve Akkışla Bilgileri: Akkışla halkı, göçebe obalar halinde Orta Asya’dan gelmiş ve bugünkü ilçe sınırları içerisine yerleşmiştir. İlk yerleşimden sonra Akkışla’nın 45 pare köyü varken, bugün üç kasaba ve sekiz pare köy kalmıştır. Akkışla daha önce Sivas il sınırları içinde bulunmaktaydı. Kayseri ’nin il olması ile birlikte Kayseri ili Pınarbaşı (Aziziye) ilçesine bağlanmıştır.Sonra Bünyan ilçesine bağlanmış ve bu durum 1987 yılına kadar devam etmiştir. 19 Haziran 1987 tarihinde Kayseri’nin bir ilçesi olarak tescil edilmiştir.

 

Bünyan Bayan Arkadaş Bul ve Bünyan Bilgileri: Bünyan tarihinin çok eski olduğuna dair kanıtlar ilçe yakınlarındaki köylerde ki mevcut mağara ve kalıntılardan anlaşılmaktadır. M.Ö. 4000-1200 yıllarından Hititlere dayandığı anlaşılmaktadır. İran, Asur ve Roma kültürlerini yaşamış Anadolu Selçuklu Devleti zamanında Türkleşmiştir. Bu isim Hamid’in yapısı anlamına gelmektedir. 1908 yılında Meşrutiyetin ilanı sonucu Osmanlı imparatoru Abdülhamit’in tahttan indirilmesi ile Hamit adı kaldırılmış ve isim Bünyan olarak devam etmiştir.

 

 

Kocasinan Bayan Arkadaş Bul ve Kocasinan Bilgileri: Kocasinan, Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri.Kayseri’nin en gelişmiş iki metropol ilçesinden biridir.Modern binaların, iş merkezlerinin ve hastanelerin bulunduğu sürekli gelişmekte olan bir ilçedir. Ayrıca nüfus bakımından da Kayseri’nin en büyük ilçesidir. Kocasinan Köyleri: Köyler: Akçatepe, Akın, Alagöz, Bayramhacı, Beydeğirmeni, Boğazköprü, Boyacı, Buğdaylı, Çavuşağa, Çevril, Dadağı, Doruklu, Düver, Elmalı, Emmiler, Eskiömerler, Eyim, Gömeç, Hasanarpa, Hasancı, Hırkaköy, Kalkancık, Karahüyük, Karakimse , Kaş, Kemerköy, Kızık, Kuşcağız, Molu, Obruk.,,

 

 

Hacılar Bayan Arkadaş Bul ve Hacılar Bilgileri: Hacılar köyünün kuran sülaleler buraya 15. yüzyılda Adana’nın Kozan ilçesinde Hacılar köyü ve civarından gelmiştir. Eğer köyü kuranlar Hacılar obasına mensup ise Bayat boyundan olmaları gerekir. Hacılar halkı ilk defa 1411-1500 yılları arasında, ilçe sınırları içerisindeki Beğendik mahallesinin “Dört Kuyular” mevkiine yerleşmiş olup, daha sonra Kayseri yöresinde büyük etkinlik kuran Avşarların baskıları sonucu 1726 yılında yerleştikleri Dört Kuyular mevkiini terk ederek şu anda bulunulan yere yerleşmişlerdir.

 

İncesu Bayan Arkadaş Bul ve İncesu Bilgileri: İncesu Sohbet Odaları’na Hoş Geldiniz. İncesu hakkında bilgilerinizi site yönetimine ulaştırırsanız verdiğiniz bilgileri buraya eklenilecektir. Lütfen sohbet kurallarına uyalım. Sizlerin daha huzurlu ve rahat bir ortamda sohbet edebilmesi için yetkililerimiz gereken hassasiyeti fazlasıyla taşıyorlar iyi sohbetler dileriz. Kayseri Bayan Arkadaş Bul Odaları’nda kullanabileceğiniz irc komutları ve nick kayıt, kanal kayıt gibi açıklamaları #help veya #operhelp Kanalında bulabilirsiniz. Ayrıca bir yardım için kanal içinde yetkililerden de yardım isteyebilirsiniz.

 

Felahiye Bayan Arkadaş Bul ve Felahiye Bilgileri: Felahiye, Kayseri ilinin bir ilçesidir. İlçe tarihi Hititler dönemine kadar uzandığı bilinmektedir. Hititler dönemine ait çevreden birçok tarihi eser kalıntıları mevcut olup devamında Roma ve Osmanlı medeniyetleri en belirgin medeniyetler olarak bilinmektedir. İlçenin kuruluş yılları çevredeki eserlere göre Hitit’ler Devrine kadar uzanır. Hitit’lerden sonra ilçe ve çevresinde çeşitli medeniyetler hüküm sürmüş olup, bunlardan en belirgini Roma ve Osmanlı Medeniyetleridir.

 

Özvatan Bayan Arkadaş Bul, Özvatan sohbet odaları ve Özvatan Bilgileri: Özvatan, Kayseri ilinin bir ilçesidir. Çukur adıyla da bilinen ilçe 1956 yılında Belediye (Nahiye), 09.05.1990 yılında da ilçe olmuş, ilçe ismi Çukur da Özvatan olarak değiştirilmiştir. İlçe, eski bir yerleşim yeri olup, çeşitli tarihi kalıntıları mevcuttur. Özvatan ilçesi su kaynakları bol olan bir yöredir.

 

Pınarbaşı Bayan Arkadaş Bul, Pınarbaşı sohbet odaları ve Pınarbaşı Bilgileri: Pınarbaşı, Kayseri’nin doğusunda Malatya ve Kahramanmaraş karayolu üzerinde yer alır. Sultan Abdülaziz tarafından kurulan belde Cumhuriyet öncesinde Aziziye olarak anılırdı. Daha önce Maraş ve Sivas sancağına bağlı olan ilçe 1927’de Kayseri il yönetimine katılmıştır. 1946’da buraya bağlı bucak olan Sarız’ın ilçe olmasıyla bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. Hınzır Dağları, doğusunda ise Tahtalı dağları yükselir. Bu dağ sıraları arasında ise Uzunyayla ve Zamantı Havzaları bulunur.

 

Sarıoğlan Bayan Arkadaş Bul, Sarıoğlan sohbet odaları ve Sarıoğlan Bilgileri: Sarıoğlan İlçesinin kuruluşu hakkında kesin bir bilgi yoktur. Eski bir yerleşim merkezi olduğu söylenmektedir. Osmanlı İmparatorluğu zamanında Pınarbaşı ilçesine bağlı küçük bir yerleşim merkezidir. Bünyan’ın ilçe oluşundan sonra Bünyan ilçesine bağlanmıştır. İlçeye bağlı Palas ve Karaözü kasabaları daha eski yerleşim merkezleridir. Palas kasabasında bulunan ulu camii 1200 yılında yapılmıştır.

 

Sarız Bayan Arkadaş Bul, Sarız sohbet odaları ve Sarız Bilgileri: İlçenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. MÖ 700’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Kilikya, Bizans İmparatorluğu ve beyliklerden Dulkadiroğulları Beyliği hakimiyetinde kalmış olup, Osmanlı İmparatorluğuna Yavuz Sultan Selim döneminde dahil edilmiştir. Adana yöresinde yaşamakta olan Avşar boylarının bir kısmı Sarız yaylalarında göçebe hayatı yaşarken 1840’lı yıllarda yerleşik hayata geçmişlerdir. Sarız 1946 tarihinde İlçe olan Sarız, bu tarihe kadar Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir köydü.

 

Talas Bayan Arkadaş Bul, Talas sohbet odaları ve Talas Bilgileri: Talas, Kayseri ilinin 5 metropol ilçesinden biri.Talas’ın tarihi M.Ö. 1500’lere kadar uzanmaktadır. İlçe, (M.Ö. 1500’lerde) Mazaklar, (MÖ. 510’larda) Kapadokyalılar, (MÖ. 312’de) Kayrus, (M.Ö. 335’te) İskender’in istilası, (M.Ö. 37’den 1107’ye) Romalılar, 1070’de Alpaslan’ın Romen Diojen’i yenerek Anadolu’ya egemen olmasıyla yöre Anadolu’ya gelen Osmanlılar’ın egemenliğine girer.

 

Tomarza Bayan Arkadaş Bul, Tomarza sohbet odaları ve Tomarza Bilgileri: Tomarza, Kayseri’ye 55 km uzaklıkta bir ilçedir. Tomarza’ya bağlı 3 belediye, 46 köy vardır. Gelişmekte olan bir ilçedir. 1953 yılında ilçe olmuştur. İlçe merkezinin nüfusu 10.963, toplam nüfusu 35.808’dir. 1330 metre rakımlı ilçenin toplam yüzölçümü 1.485 km²’dir. Tomarza, I. Dünya Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye kuvvetlerine ev sahipliği yapmıştır. Özellikler Pusatlı köyü ve çevresi, Kuvay-i Milliye’ye cephanelik ambarı olmuştur.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Fikinta 111
Fikinta 111
5 gün önce

Merhaba nasılsınız

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x