Bayan Arkadaş İlanlarıEvlenmek İsteyen BayanlarŞehir Şehir Bayan ArkadasSevgili Arayan Bayanlar

Niçin aşk?

3 2 Oy Verme
Üyeye Oy Ver

Aşk Nedir?

 

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.

Aşk hayata karşı islenilen en doğru suç ortaklığıdır.

Aşk hayatın tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkâr etmek de asla yakışık olmaz.

İyi kalpli dürüst Pozitif neşeli hayat dolu Guvenilir sadik dürüst inancli bir eş ariyorum. İsmim Meltem 35 yaşındayım Yalova da yaşıyorum. Kasayerim. YANLIZLIK arabanın sağ ön koltuğunda o\’nun yerine telefon cüzdan olmasıdır. mutlu bir hayat kurmak için buraya yazıyorum. Bir baharla çiçek açmaz ama her bahar bir çiçekle başlar. Evliliğe hazırsan tanışabilirsiniz.

Aşk Nedir, Niçin aşk, Nedir şu aşk, Sevgi & Aşk, Platonik Aşk, İlk Adım Aşk
Aşk Nedir, Niçin aşk, Nedir şu aşk, Sevgi & Aşk, Platonik Aşk, İlk Adım Aşk

Niçin aşk?

Niçin aşk? Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar, güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak her şeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır !

Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.

 

Nedir şu aşk…?

Aşk hayatin bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.

 

Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adi kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, “Âşık oldum” dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

 

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik, aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insani alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.

 

Aşk hayata karşı islenen en güzel ve en doğru suç ortaklığıdır, aşk hayatin bütün tek düzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak, inkâr etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, yarin terk edileceğini bilse de, ailesini karsısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, “Seni Seviyorum” diyebilmeli

Göğsünü gere gere.

 

Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur.

 

Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insani. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız, bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İste aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayata geçebilme yolu…

 

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir…

 

Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksizlik etmeyin ..

Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme

” SENİ SEVİYORUM ” Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal …

 Sevgi & Aşk

Aşk Nedir Platonik Aşk Aşkın Türleri İlk Adım Aşk Kuralları Erkeklerin Dili Sevgiliye Sevgi Sözcükleri Senin İçin Sevgili Ne İster Aşk Haritası  Güzel Sözler Smsler Ayrılık Mesajları Aşk Sözleri   Geyik Mesajları

Aşk Nedir, Niçin aşk, Nedir şu aşk, Sevgi & Aşk, Platonik Aşk, İlk Adım Aşk

 

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Murat
Murat
8 ay önce

Selam nasilsin murat bende cinarciktayim normalde ist nisantasindayim 05423363131 numaram seni tanımak isterim

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ?x